NEWS blog

Wednesday
28 March 2012

Tallinn Music Week festivali linnalavadel astub 53 esinejat üles eriliste kontsertidega, mis on publikule tasuta!

Orelipoissi esineb TMW linnalavade raames laupäeval, 31. märtsil Nordic hotelli sviidi voodil.

183 bändi ja artisti kolmeteistkümnest riigist täidavad muusikaga 29. märtsist kolmeks ööks ja päevaks Tallinna, et astuda üles regiooni suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week. Seni võimsaim Tallinn Music Week toob Eesti ja lähiriikide põnevaimad artistid publiku ette kahekümne seitsmel festivalilaval. Lisaks tavaks saanud öistele festivalilavadele kuuluvad programmi senikuulmatud eksperimentaalsed keskkonnad ehk linnalavad, kus esinejad pakuvad publikule improvisatsioonilisi ja kordumatuid muusikaelamusi.

Eesmärgiks oli pakkuda võimalikult mitmekesist ülevaadet festivalil ülesastuvatest artistidest. Valisime kohad, mis on küll iseenesest tuntud, aga mitte kontserdikohtadena. Kontserdid toimuvad Tallinna linnaruumis, kõik kohad üksteisest mõnusa jalutuskäigu kaugusel. Sissepääs kõikidele Linnalava üritustele on tasuta,räägib põnevast ideest linnalavade programmijuht Laura Kivik.

Nii jõuab läbi linnalavade programmi 35 kodumaist ja 18 välisartisti lühikeste ja eksklusiivsete kontsertidega ebatavalistesse paikadesse, nende hulgas panga, hotelli sviidi, raamatu- ja plaadipoe, muuseumi, kontori, kunstigalerii, kohviku ja kaubanduskeskuse ruumid. Kujutage vaid ette näiteks Orelipoissi esinemas teile hotellisviidi voodil, The Blinking Lights raputamas igapäevaselt piiratud ligipääsuga Skype’i kontoriruume, Silver Seppa eksperimenteerimas lastemuuseumis Mia-Milla-Manda, Barthol Lo Mejori hoogsaid elektrorütme LHV avara pangakontori raamatukogunurgas või Mimicryt ning Shelton Sani rokkimas valgusküllases kunstigaleriis Lastemaailma kõrval.

Tallinn Music Week toimub 29.-31. märtsil üle Tallinna linna - festivali raames astub üles 183 artisti ligi 30 laval. Tõsi ta on, valik saab olema raske, sest toimumas on palju, aga haarake programmid agaralt näppu ja kiirustage kevadisse Tallinna-öösse bände avastama. Sellel aastal on festivali kodulehel ka uus abivahend -myTMW, kus kontserte saab oma kavva lisada ning koostada personaalne graafik. Linnalavakontserdid leiavad aset Viru Keskuses, LHV Tallinna pangakontoris, Nordic Hotel Forumi sviidis, Skypei kontoris, Solarise Apollo raamatupoes, Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Laste Maailma kõrval), plaadipoes Biit, kohvikus Must Puudel ja lastemuuseumis Mia-Milla-Manda.

Tallinn Music Week on neljandat aastat toimuv muusikatööstuse konverents ja Eesti talendiesitlusfestival, millest võtab igal aastal osa ligi 250 rahvusvahelise profiiliga muusikaettevõtjat ja -organisatsiooni, et luua siin sidemeid Eesti ja meie lähiregiooni muusikafirmade ja artistiesindajatega. Tänavune sündmus leiab aset 29-31. märtsil Nordic Hotel Forumis ning muusikaklubides ja kontserdisaalides üle Tallinna linna. Festivalipassid ja üksikpiletid õhtustele kontsertidele on saadaval www.piletilevi.ee

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee

Wednesday
28 March 2012

Tabamatu ÖÄK kergitab kaant tumeainelt - kogum vanu linte ja värskeid võtteid.

Erkki Tero, ansambli ÖÄK liider alates 90ndate algusest ja tänane ainus püsiliige, pani kokku mixi, mis tutvustab materjali peagi ilmuvalt vanade lugude kogumikult "ÖÄK on Tape Vol. 1" ja sisaldab ka päris uusi, veel avaldamata lugusid. 

ÖÄK astub mixilt kostuvaga sarnase kavaga üles sel reedel kl 22:00 Brainlove Recordsi, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase’il kinos „Sõprus“.

 

http://soundcloud.com/eestipops/k-on-tape-sampler

Wednesday
28 March 2012

Mysterious ÖÄK reveals its dark matter – a selection of old recording and fresh grasps

Erkki Tero, leader of ÖÄK since early 90s and currently its only member, has compiled a mixtape introducing a selection of tracks from „ÖÄK on Tape Vol. 1", soon to be released compilation of their 90s material, but including also a couple of new, unreleased tracks.

ÖÄK will play a live-set including songs on the mixtape this Friday 10:00 PM at cinema "Sõprus", at Tallinn Music Week showcase "Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop present".

 

http://soundcloud.com/eestipops/k-on-tape-sampler

Tuesday
27 March 2012

Teine remix Eesti/UK artistide digikogumikult nüüd kuulatav

Heameel on avaldada teine remix tulevaselt digikogumikult "TMW 2012 Remix-EP", mis on UK ja Eesti artistide koostööprojekt Tallinn Music Weeki raames. Seekord tõlgendab  Eesti ansambel Candy Empire UK artisti Napoleon IIIrd pala "That Town", mille originaal leidub
Napoleon IIIrd'i albumil "Christiania" (Brainlove Records, 2010). Mõlemad bändid esinevad reedel, 30. märtsil Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus". Ülejäänud digi-EP-le jõudvad remixid avaldatakse järgnevatel päevadel.

Napoleon IIIrd - That Town (Candy Empire March For Love Remix):
http://soundcloud.com/odessapop/napoleon-iiird-that-town-candy

Tuesday
27 March 2012

Second remix from upcoming digital remix-EP is now listenable

Second remix from upcoming digital remix-EP is now listenable. Estonia's Candy Empire has made a remake of a song "That Town" by UK's Napoleon IIIrd (original version of the song is found on Napoleon IIIrd's album "Christiania" released 2010 by Bainlove Records). Both
acts will play at TMW-showcase "Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop present", on March 30 at cinema "Sõprus".  Other remixes of digi-EP will be made available later this week.

Napoleon IIIrd - That Town (Candy Empire March For Love Remix)
http://soundcloud.com/odessapop/napoleon-iiird-that-town-candy

Tuesday
27 March 2012

Alanud on Väljasõit rohelisse 10-tollise debüüt-EP "Külastus" ettetellimine

Alanud on ansambli Väljasõit rohelisse 10-tollise debüüt-EP "Külastus" ettetellimine.  Vinüülplaat, mille annab välja seni leftfield elektroonikale ja hip-hop’ile keskendunud Eesti plaadifirma Onesense Music, näeb ilmavalgust 7. mail. Plaati saab aga juba ette tellida Onesense Music’u Bandcampi lehel. Vinüüliga saab iga plaadiostja kaasa ka digitaalselt allalaetava albumi, millel on mõned lisalood. Plaadil olev materjal on üles võetud Väljasõit rohelisse proovikambris live’na ehk teisisõnu on kõik kuuldav korraga sisse mängitud ja lauldud ning midagi hiljem ülemängitud ei ole.

Plaadi lugusid mängib Väljasõit rohelisse ka reedel, 30. märtsil kl 23:30 Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus".

„Külastuse“ kuulamine ja ettetellimine: 

http://onesensemusic.bandcamp.com/album/k-lastus-osm007ep

 

Väljasõit rohelise koduleht: http://valjasoitrohelisse.tumblr.com/

lost in music