NEWS blog

Tuesday
27 March 2012

Second remix from upcoming digital remix-EP is now listenable

Second remix from upcoming digital remix-EP is now listenable. Estonia's Candy Empire has made a remake of a song "That Town" by UK's Napoleon IIIrd (original version of the song is found on Napoleon IIIrd's album "Christiania" released 2010 by Bainlove Records). Both
acts will play at TMW-showcase "Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop present", on March 30 at cinema "Sõprus".  Other remixes of digi-EP will be made available later this week.

Napoleon IIIrd - That Town (Candy Empire March For Love Remix)
http://soundcloud.com/odessapop/napoleon-iiird-that-town-candy

Tuesday
27 March 2012

Alanud on Väljasõit rohelisse 10-tollise debüüt-EP "Külastus" ettetellimine

Alanud on ansambli Väljasõit rohelisse 10-tollise debüüt-EP "Külastus" ettetellimine.  Vinüülplaat, mille annab välja seni leftfield elektroonikale ja hip-hop’ile keskendunud Eesti plaadifirma Onesense Music, näeb ilmavalgust 7. mail. Plaati saab aga juba ette tellida Onesense Music’u Bandcampi lehel. Vinüüliga saab iga plaadiostja kaasa ka digitaalselt allalaetava albumi, millel on mõned lisalood. Plaadil olev materjal on üles võetud Väljasõit rohelisse proovikambris live’na ehk teisisõnu on kõik kuuldav korraga sisse mängitud ja lauldud ning midagi hiljem ülemängitud ei ole.

Plaadi lugusid mängib Väljasõit rohelisse ka reedel, 30. märtsil kl 23:30 Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus".

„Külastuse“ kuulamine ja ettetellimine: 

http://onesensemusic.bandcamp.com/album/k-lastus-osm007ep

 

Väljasõit rohelise koduleht: http://valjasoitrohelisse.tumblr.com/

Tuesday
27 March 2012

Pre-order of Väljasõit rohelisse debut 10“-EP „Külastus“ has started

Pre-order of debut 10“-EP by one of the most acclaimed new Estonian bands, an echo-ladden psych-group Väljasõit rohelisse („roadside picnic“) has now started. Vinyl-EP „Külastus“ („a visit“) will be released on May 7 by Estonian label Onesense Music which has previously released local artists of leftfield electronica and hip-hop.  Vinyl-EP can be pre-ordered at Bandcamp site of Onesense Music. Together with album each buyer will receive access to digital version of the album with a couple of bonus tracks. All music on „Külastus“ has recorded live at band’s rehearsal chamber, no overdubs whatsoever were added.

Songs of the album will be played live at TMW-showcase "Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop present", 11:30 PM on March 30 at cinema "Sõprus".

 

Listen to full album „Külastus“ and pre-order: 

http://onesensemusic.bandcamp.com/album/k-lastus-osm007ep

 

Homepage of Väljasõit rohelise: http://valjasoitrohelisse.tumblr.com/

Tuesday
27 March 2012

Klassikaartistid näitavad kõrget taset kõrvuti pop-muusikutega

Teist aastat toimub Tallinn Music Week'i raames klassikatähtede esitluskontsert - 31. märtsil kell 13:30 – 17:15 Estonia kontserdisaalis. Pille Lille Muusikute Fond (PLMF), Eesti Interpreeride Liit (EIL) ja sel aastal ka Eesti Muusika Arenduskeskus (EMAK) esitlevad nii kodupublikule kui ka rahvusvahelisele muusikatööstusele ning muusikapressile kokku 16 interpreeti ja 3 kammeransamblit!

Neljandat korda toimuva talendifestivali Tallinn Music Week'i klassikaartistide esitluskontserdil kõlavad teosed maailma tippheliloojatelt, kaasaegsetelt autoritelt ja töötlused ning improvisatsioonid interpreetidelt endilt. „Muusikud on valinud esitamiseks oma repertuaari kõige efektsemad ja lihvitumad pärlid  ning arvestades artistide võimekust, võite kindlad olla, et kuuleme tõelisi tähtteoseid väga kvaliteetses esituses“, lausus PLMF'i looja ooperilaulja Pille Lill.

Interpreetidest on 2012. aasta showcase'il esitletud Heli Ernits, Age Juurikas, Sigrid Kuulmann-Martin, Andreas Lend, Helen Lokuta, Oliver Kuusik, Oksana Sinkova ja Virgo Veldi. Enamus neist on Eesti publikule hästi tuntud, kuid on ka noori väga toredaid andeid. Huvi pakuvad kindlasti crossover'i stiili esindajad Anne-Liis Poll ja Anto Pett ning ülipopulaarne Rein Rannap. Külalisena astub lavale kontratenor Sergei Jēgers Lätist ja esinemisvõimaluse saavad kolm ansamblit - Artimus Ensmble keelpillitrio, Saksofonikvartett SaxEst  ning trio koosseisus Arvo Leibur, Heiki Mätlik ja Terje Terasmaa. „Avaldusi laekus muusikutelt palju ja otsus, keda esitleda, ei tulnud lihtsalt. Loodame järgmisel aastal nii crossover'i kui noorte platvormi korraldada eraldiseisvalt klassika tippudest ning seeläbi kaasata rohkem muusikuid“, sõnas EMAK'i juht Marje Lohuaru.

Klassikatähti on kuulama kutsutud maailma mainekate agentuuride, festivalide ja orkestrite juhid ning ka Eesti muusikamaastiku juhtfiguurid. Muusikud annavad endast kõik, nagu ikka, ja loodetavasti näeme nii mõndagi neist tulevikus suurtel maailma kontserdilavadel esinemas.

Ära maga maha tippsündmust ja tule hoia koos meiega pöialt oma lemmikutele!
Osta juba täna ülisoodne pilet hinnaga 5 eurot Piletilevist.

Monday
26 March 2012

Sel nädalalõpul on R2 eetris Tallinn Music Weeki festival

Raadio 2 on sel nädalalõpul festivalil Tallinn Music Week. 30. märtsist 1. aprillini kuuleb R2 lainelt eksklusiivseid intervjuusid artistide ja tegijatega, ülekandeid otse sündmuskohalt, kommentaare, lõbusaid hüüatusi, festivalimelu ja rohkelt head Eesti muusikat.
 
Heidy Purga, R2 peatoimetaja: „Raadio 2 pakub neile, kes ise festivalist mingil põhjusel osa ei saa võtta, võimaluse olla festivalilainel. Nii jõuavad R2 eetrisse TMW esinevad muusikud, intervjuud otse sündmuskohalt ning üldine festivalimelu kajastus. Selle nädala jooksul on Raadio 2 kodumaise muusika pulsil. Festivali erisaated R2 eetris on laupäeval kell 15 - 19 ja pühapäeval kl 16 - 18. Püsige lainel.“
 
Lisaks terve festivalinädalavahetuse kestvale eriprogrammile on Tallinn Music Week kajastatud ka Raadio 2 festivalinädala-programmis. Enne lõunasööki pakub „Kuulderaadius“ värskelt ilmunud muusikat ning saatejuht Sten Teppan tutvustab omal valikul lähemalt ka artiste Tallinn Music Weeki pikast esinejatenimekirjast. R2 kuulaja tööpäevade lõunakaaslasteks on Maris Üksti ja Tõnu Pedaru, kelle rikkalikus buffeemenüüs on huvitavad külalised, lõbus lobisemine, mõnus muusika ja muud maitsvat. Tallinn Music Weeki teemadel võetakse „Siin me oleme“ luubi alla nii mõnigi põnev persoon, artist või muusikainnovaator. Argipäeva lõpetab ja vaba õhtut alustab „Pleier“ - segu värskest muusikast ning muusika- ja meelelahutuseuudistest, Pleieri pealikud Koit Raudsepp ja Heidy Purga loosivad igal õhtupoolikul välja ka festivalipasse, millega pääseb kõikidele festivali kontsertidele.
 
Tallinn Music Week toimub 29.-31. märtsil üle Tallinna linna. Festivali raames astub üles 183 artisti ligi 30 laval, sel aastal on festivalikavas ka päevane linnalavade programm, mille raames annavad tasuta kontserdi 50 festivaliartisti. Linnalavakontserdid leiavad aset Viru Keskuses, LHV Tallinna pangakontoris, Nordic Hotel Forumi sviidis, Skype’i kontoris, Solarise Apollo raamatupoes, Disaini- ja Arhitektuurigaleriis, plaadipoes Biit, kohvikus Must Puudel ja lastemuuseumis Mia-Milla-Manda. Lisainfo: www.tallinnmusicweek.ee

Monday
26 March 2012

Garage48 Tallinn Music 2012 verivärsked projektid aitavad korraldada kontserte, saata Stig Rästa poolt lauldud sünnipäevatervitusi, saata esinejatele saalist lilli ja muud põnevat!

Eile õhtul lõppenud Garage48 Tallinn Music 2012 häkkimismaratonilt valiti välja 6 põnevamat projekti, mis osalevad ka festivali Tallin Music Week konverentsil. Žüriile, sealhulgas eriti väliskülalistele, avaldas muljet, et valminud rakendused olid niivõrd fokusseeritud ja läbimõeldud. Valitud projektide meeskondadel on veel loetud päevad oma lahenduse viimistlemiseks, et esitleda seda rahvusvahelisele publikule sellel nädalavahetusel.

 

Parimaks rakenduseks valiti EasyRider, mis on suunatud kontserdikorraldajatele ja bändidele ning võimaldab muuta osapoolte elu oluliselt lihtsamaks tehniliste vajaduste haldamisel. Reaalsest vajadusest sündinud lahendus sai ka Swedbanki eriauhinna. Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna kommenteeris, et tegemist on iga kontserdikorraldaja unistuste töövahendiga ning žüriis olnud Chris Douridas (KCRW-FM, iTunes jt) leidis, et tal oleks sellist asja ammu juba vaja olnud.

 

Teisele kohale hääletati lõbus rakendus nimega SongBoutique, mis pakub Stig Rästa poolt sisselauldud sünnipäevaloo tellimist perele või sõpradele, seda ka koos personaalse teatega. Rahva lemmiku tiitli ja Nokia eriauhinna pälvis MegaSpkr, millega on võimalik kõik iOS ja Android seadmed liita üheks suureks kõlarite pilveks. Edasipääsenute hulgas on veel Punkt 99 (teatri- ja kontserdipiletite pakkumiste süsteem, koos võimalusega saata saalist nutitelefoni abil esinejale lilled), ReFocus (tööriist, mille abil raadiojaamade programmijuhid saavad paremini jälile, millist muusikat kuulajad kuulda soovivad) ning Notif5 (mis seob head muusikat ja häid pakkumisi linnas ringi liikudes asukohapõhiselt).

 

TMW üheks lemmikus sai ka rakendus Tark Elmar, mis pakub mööda linna jalutades võimalust tutvuda muusikaga just muusika sünnikoha lähedal, jõudes näiteks Kalamajja, teavitab süsteem sind lugudest, mis just selles linnaosas sündinud. Uus ja mõnus muusikapõhine linna audiogiid.

 

Võidumeeskonnad saavad võimaluse esitleda oma projekte muusikatööstuse tipptegijatele ja võimalike investoritele Tallinn Music Weeki konverentsil reedel, 30. märtsil. Tallinn Music Weeki paneeli žüriisse on kutsutud oma ala asjatundjad nagu Chris Douridas (KCRW-FM, iTunes jt), Sten Tamkivi (Skype), Juuso Vermasheinä (GigsWiz, Flockified), Indrek Tammeaid (VC Zone) jt.

primavera