NEWS blog

Wednesday
28 March 2012

Animal Drama, Tallinn Music Week’i ja Kultuuriakadeemia ühenduslüli: kudumid

 

Viljandi Loomeinkubaatori esindaja Kristina Libe ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tekstiiliosakonna tudengite käe all valmisid Animal Drama’le Tallinn Music Week ajaks kootud villased plaaditaskud ja riidest kandekotid.

Idee koostööks sündis Animal Dramal koosistumisel, kus tuli jutuks, milline võiks olla Tallinn Music Week raames välisdelegaatidele jagatava singli pakend.   Kuna 3 bändiliiget õpivad hetkel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, tekkis idee pöörduda oma kooli rahvusliku käsitöö meistrite poole, kes võiksid valmistada singlitele kootud loomakujutistegaplaaditaskud. Kuna projekt tundus paeluv ka teisele osapoolele, siis võtsid töö enda kanda rahvusliku käsitöö osakonna tudengid Liis Jürken, Enelin Pedak, Maren Suurna ja Kadri Viin, kes loodavatele plaaditaskutele ise kavandid välja töötasid ning valmistamisprotsessi peaasjalikult läbi viisid.

Tekstiiliosakonna nõuandel kaasati tegevusse lisaks Viljandi Loomeinkubaatori esindaja Kristina Libe, kes tudengite tehtud töid viimistleda aitas ning pakkus omalt poolt välja teha ka riidest kandekotid, väljendades suurt entusiasmi sellise interdistsiplinaarse projekti üle:     „Omasid tuleb ikka aidata. Selliseid loomealadevahelisi projekte võiks rohkem olla. Kuigi Loomeinkubaator kuulub Viljandi Kultuuriakadeemia juurde, siis meil pole palju koostööprojekteolnud: antud tegemise raames saime üksteise vahel jällegi natukene teed sillutatud“.

Plaaditaskuid loodi kolme erineva loomakujutisega. Kokku tehti 12 plaaditaskut ja 10 riidest kandekotti, millest enamik lähevad jagamisele TMW raames Animal Drama’ga kokkupuutuvatele välisdelegaatidele. Lisaks paisatakse üldmüüki neljast plaaditaskust, Animal Drama debüütalbumist ja kandekotist koosnevat meenepaketti. Unikaalset komplekti on võimalik soetada laupäevaselt „Suusabaasis on tantsupidu“ showcase´ilt hinnaga 20 eurot eksemplar.

Laupäevasel „Suusabaasis on tantsupidu“ showcase´il astuvad ülesse ka veebruaris uue albumi välja andnud  kodumaine Ans Andur, põhjanaabrite etno-pop kollektiiv Sepia ning Sibeliuse magistrandi Antti Hynnineni  ja Goldsmith University´s jazzlaulu tudeeriva Sara Sayed ühisprojekt Rime ning elektroonikat kitarripopiga miksiv Markas Palubenkas Leedust.


 

Laupäevase Suusabaasis On Tantsupidu lingid:

http://tallinnmusicweek.ee/

http://www.facebook.com/events/321378624578068/

Wednesday
28 March 2012

Skype toetab lootustandvaima Tallinn Music Week’il üles astuva artisti karjääriplaane 3500 euroga!

 

Juba neljandat aasta järjest annab Tallinn Music Week’i partner ja toetaja Skype ühele andekale Tallinn Music Week programmis üles astuvale artistile Skype'i „Go Change The World” auhinna. Valiku 183 programmis üles astuva esineja vahel teevad Skype’i esindajad, TMW muusikatööstuse konverentsi delegaadid ning festivalipublik. Auhind on festivaliaastate jooksul kujunenud kodumaiste artistide seas tõeliselt ahvatlevaks hooandjaks professionaalsesse muusikamaailma.


„Muusika ja matemaatika on universaalsed. Et luua head muusikat või innovaatilist tarkvara, on vaja õiget suhtumist, palju vabadust, tohutul hulgal harjutamist ning katsetamist. On vaja koostööd ja avatust. Nii mõeldes leiame väga palju ühist järgmise maailma muutva idee ja ülieduka muusikapala vahel. Mõlema taga on andekad ja töökad inimesed,“ ütles Skype Eesti juht Tiit Paananen. „On suur rõõm toetada Tallinn Music Week’i, mis avab uksi meie muusikale ka väljaspool Eesti piire.“

Auhind summas 3500 EUR on suunatud konkreetseteks tegevusteks artisti rahvusvahelise edu ja läbilöögi suurendamisel. Möödunud aastal Skype'i „Go Change The World“ auhinna pälvinud Ewert and The Two Dragons’it on saatnud TMW võidust alates võimsalt hoogu koguv rahvusvaheline edu. Bändi teine stuudioalbum "Good Man Down" (I Love You Records) on lisaks Eesti plaadimüügitabelite tipus püsimisele ja rohketele muusikaauhindadele jõudnud ka raadiojaamadesse ja plaadilevisse üle Euroopa ning hetkel on bänd oma esimesel Põhja-Ameerika tuuril. Aasta jooksul on Ewert and the Two Dragons jõudnud esineda Soomes, Rootsis, Norras, Lätis, Saksamaal, Austrias, Luksemburgis, Prantsusmaal ning bändi festivalisuvi tõotab tulla tõeliselt tihe.

Skype’i auhinna võitja aastast 2010, Iiris esitleb sel neljapäeval, 29. märtsil Rock Cafés oma debüütalbumit “The Magic Gift Box”, mille annab välja EMI Finland.

Kõik festivalikülastajad ja muusikasõbrad saavad ka sel aastal Skype'i „Go Change The World“ võitja väljaselgitamiseks anda oma lemmikartistele hääle peale festivali toimumist Tallinn Music Week’i kodulehel www.tallinnmusicweek.ee.

Koostöös Skype’i ja disainifirmaga AKU ning tehnilise lahenduse loonud loovfirmaga Velvet on värskelt valminud ka festivali veebiaplikatsioon nutitelefoni kasutajatele, mille abil saab hõlpsasti tutvuda festivali ajakava, artistide ja uudistega, leida Google Maps rakenduse linnakaardil tähistatud festivalipaigad ning teha festivali veebis või nutitelefoni-lahenduses personaalne OmaKava. Veebirakendus on ligipääsetav http://m.tallinnmusicweek.eeja festivali välireklaamides paikneva QR-koodi kaudu.

Kõigil Tallinna Lennujaama külastajatel on aga lennujaama wifi-alasse sisenedes võimalik laadida Skype’i avalehelt alla kingitusena Skype’i ja festivali poolt Tallinn Music Week 2012 muusikakogumik, millel olevad 22 lugu annavad hea ülevaate käesoleva aasta festivali mitmekesisest ja värskest kavast.

Tallinn Music Week’i tasuta linnalavade programmi raames saavad kõik huvilised nautida Skype’i kontoris (Akadeemia tee 15B) reedel, 30. märtsil kl 15:00-17:00 nädalalõpu kick-off kontserti, kus astuvad üles kolm andekat Eesti kollektiivi: Zebra Island, Blinking Lights ja Bombillaz. Sel aastal esmakordselt toimuva TMW linnalavade programmi raames astub üles 53 esinejat. Kontserdid on publikule tasuta ning toimuvad galeriides, raamatu- ja plaadipoodides ning kohvikutes üle linna. Linnalava programmiga saab lähemalt tutvuda aadressil http://tmw.ee/live_2012.php.

 

Tallinn Music Week toimub 29.-31. märtsil üle kogu Tallinna. Festivali raames toimub rahvusvaheline muusikatööstuse konverents ning festivaliprogrammis astuvad üles 183 artisti ligi 30 laval.

Festivalipassid ja üksikpiletid õhtustele kontsertidele on saadaval www.piletilevi.ee

 

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee

Wednesday
28 March 2012

Tallinn Music Week festivali linnalavadel astub 53 esinejat üles eriliste kontsertidega, mis on publikule tasuta!

Orelipoissi esineb TMW linnalavade raames laupäeval, 31. märtsil Nordic hotelli sviidi voodil.

183 bändi ja artisti kolmeteistkümnest riigist täidavad muusikaga 29. märtsist kolmeks ööks ja päevaks Tallinna, et astuda üles regiooni suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week. Seni võimsaim Tallinn Music Week toob Eesti ja lähiriikide põnevaimad artistid publiku ette kahekümne seitsmel festivalilaval. Lisaks tavaks saanud öistele festivalilavadele kuuluvad programmi senikuulmatud eksperimentaalsed keskkonnad ehk linnalavad, kus esinejad pakuvad publikule improvisatsioonilisi ja kordumatuid muusikaelamusi.

Eesmärgiks oli pakkuda võimalikult mitmekesist ülevaadet festivalil ülesastuvatest artistidest. Valisime kohad, mis on küll iseenesest tuntud, aga mitte kontserdikohtadena. Kontserdid toimuvad Tallinna linnaruumis, kõik kohad üksteisest mõnusa jalutuskäigu kaugusel. Sissepääs kõikidele Linnalava üritustele on tasuta,räägib põnevast ideest linnalavade programmijuht Laura Kivik.

Nii jõuab läbi linnalavade programmi 35 kodumaist ja 18 välisartisti lühikeste ja eksklusiivsete kontsertidega ebatavalistesse paikadesse, nende hulgas panga, hotelli sviidi, raamatu- ja plaadipoe, muuseumi, kontori, kunstigalerii, kohviku ja kaubanduskeskuse ruumid. Kujutage vaid ette näiteks Orelipoissi esinemas teile hotellisviidi voodil, The Blinking Lights raputamas igapäevaselt piiratud ligipääsuga Skype’i kontoriruume, Silver Seppa eksperimenteerimas lastemuuseumis Mia-Milla-Manda, Barthol Lo Mejori hoogsaid elektrorütme LHV avara pangakontori raamatukogunurgas või Mimicryt ning Shelton Sani rokkimas valgusküllases kunstigaleriis Lastemaailma kõrval.

Tallinn Music Week toimub 29.-31. märtsil üle Tallinna linna - festivali raames astub üles 183 artisti ligi 30 laval. Tõsi ta on, valik saab olema raske, sest toimumas on palju, aga haarake programmid agaralt näppu ja kiirustage kevadisse Tallinna-öösse bände avastama. Sellel aastal on festivali kodulehel ka uus abivahend -myTMW, kus kontserte saab oma kavva lisada ning koostada personaalne graafik. Linnalavakontserdid leiavad aset Viru Keskuses, LHV Tallinna pangakontoris, Nordic Hotel Forumi sviidis, Skypei kontoris, Solarise Apollo raamatupoes, Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Laste Maailma kõrval), plaadipoes Biit, kohvikus Must Puudel ja lastemuuseumis Mia-Milla-Manda.

Tallinn Music Week on neljandat aastat toimuv muusikatööstuse konverents ja Eesti talendiesitlusfestival, millest võtab igal aastal osa ligi 250 rahvusvahelise profiiliga muusikaettevõtjat ja -organisatsiooni, et luua siin sidemeid Eesti ja meie lähiregiooni muusikafirmade ja artistiesindajatega. Tänavune sündmus leiab aset 29-31. märtsil Nordic Hotel Forumis ning muusikaklubides ja kontserdisaalides üle Tallinna linna. Festivalipassid ja üksikpiletid õhtustele kontsertidele on saadaval www.piletilevi.ee

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee

Wednesday
28 March 2012

Tabamatu ÖÄK kergitab kaant tumeainelt - kogum vanu linte ja värskeid võtteid.

Erkki Tero, ansambli ÖÄK liider alates 90ndate algusest ja tänane ainus püsiliige, pani kokku mixi, mis tutvustab materjali peagi ilmuvalt vanade lugude kogumikult "ÖÄK on Tape Vol. 1" ja sisaldab ka päris uusi, veel avaldamata lugusid. 

ÖÄK astub mixilt kostuvaga sarnase kavaga üles sel reedel kl 22:00 Brainlove Recordsi, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase’il kinos „Sõprus“.

 

http://soundcloud.com/eestipops/k-on-tape-sampler

Wednesday
28 March 2012

Mysterious ÖÄK reveals its dark matter – a selection of old recording and fresh grasps

Erkki Tero, leader of ÖÄK since early 90s and currently its only member, has compiled a mixtape introducing a selection of tracks from „ÖÄK on Tape Vol. 1", soon to be released compilation of their 90s material, but including also a couple of new, unreleased tracks.

ÖÄK will play a live-set including songs on the mixtape this Friday 10:00 PM at cinema "Sõprus", at Tallinn Music Week showcase "Brainlove Records, Projekta & Odessa Pop present".

 

http://soundcloud.com/eestipops/k-on-tape-sampler

Tuesday
27 March 2012

Teine remix Eesti/UK artistide digikogumikult nüüd kuulatav

Heameel on avaldada teine remix tulevaselt digikogumikult "TMW 2012 Remix-EP", mis on UK ja Eesti artistide koostööprojekt Tallinn Music Weeki raames. Seekord tõlgendab  Eesti ansambel Candy Empire UK artisti Napoleon IIIrd pala "That Town", mille originaal leidub
Napoleon IIIrd'i albumil "Christiania" (Brainlove Records, 2010). Mõlemad bändid esinevad reedel, 30. märtsil Brainlove Records'i, Projekta ja Odessa Popi ühisel showcase'il kinos "Sõprus". Ülejäänud digi-EP-le jõudvad remixid avaldatakse järgnevatel päevadel.

Napoleon IIIrd - That Town (Candy Empire March For Love Remix):
http://soundcloud.com/odessapop/napoleon-iiird-that-town-candy

lost in music