NEWS blog

Monday
25 March 2013

Garage48 Tallinn Music 2013 võitis rakendus Theatre Jockey

 

Möödunud nädalavahetusel Ülemiste Tehnopolis toimunud Garage48 ja Tallinn Music Weeki 48-tunnisel ühisüritusel kuulutati võitjaks Theatre Jockey nimeline iPadi rakendus.

Eeskätt teatrites kasutamiseks mõeldud Theatre Jockey, millega on võimalik automatiseerida heliefekte ja taustamuusikat, valis 11 loodud rakenduse hulgast välja investoritest ja muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii.

Nädalavahetusel nõuandjaks olnud Dan Kantor (ex.fm asutaja ja CEO, USA): „Mulle väga meeldis üritusele lisatud turunduslik ning äriline pool, see on midagi, mida üritame ka New Yorkis tutvustada. Samuti meeldisid mulle auhinnad – selle asemel, et jagada lihtsalt raha, antakse osalejatele võimalus oma ideid ja tooteid edasi viia, näiteks Tallinn Music Weeki raames või MIT idufirmade esitlusel.“

Tallinn Music Weeki raames toimuvale pitching-seansile pääses edasi viis uut muusikarakendust. Lisaks Theatre Jockey'le pääsesid edasi Tuning Fork – lihtne ja mugav helihark telefonil, Tunefy – lahendus muusikutele, haldamaks oma muusikat suurimates veebipoodides, Nestorium – platvorm, mis ühendaks artiste, korraldajaid ja meediaagentuur ning Soundport – kasutajasõbralik veebi- ja Android-rakendus pleilistide loomiseks ja haldamiseks. Tallinn Music Weeki konverentsil esitlevad edasipääsenud oma projekte rahvusvahelisele spetsialistide žüriile, kuhu kuuluvad Villu Arak (General Specifics), Mark Meharry (Music Glue), Chris Douridas (KCRW-FM / iTunes) ja Allan Martinson (Estonian Business Angels Network).

Tallinn Music 2013 on Garage48 ja Tallinn Music Weeki ühine ettevõtmine, mille raames tuli kokku sadakond tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri. 48 tunniga loodi 11 uut interneti- ja mobiilirakendust.

Garage 48 Tallinn Music toimus teistkordselt, aasta varasemal, Tallinn Music 2012 üritusel kuulutati võitjaks EasyRider.me raiderite loomise ja haldamise rakendus, mis tekitas koheselt ka arvestatavat rahvusvahelist huvi. Hetkel on EasyRider veel arendamis- ja testimisjärgus.

Tallinn Music Week festival algab vähem kui kahe nädala pärast, 4.-6. aprillil, mil ligi 30 laval astub üles 233 artisti.

Friday
22 March 2013

Slippery Slope annab kontserdi Garage48 finaalüritusel

Täna algab Ülemiste Tehnopolis Garage48 ja Tallinn Music Weeki 48-tunnine ühisüritus, mille raames tuleb kokku sadakond tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri, et luua 48 tunniga uusi interneti- ja mobiilirakendusi muusika ja meelelahutuse valdkonnas.

Pühapäeva pärastlõunaks on osalevate meeskondade eesmärk loodud tooted ja teenused turuküpseks saada ja kasutajatele internetis kättesaadavaks muuta. Viis parimat toodet või teenust saavad võimaluse osaleda Tallinn Music Week rahvusvahelise konverentsi raames toimuval pitching-seansil, kus projekte hindavad ja kommenteerivad rahvusvahelise muusikatööstuse tipptegijad.

Pühapäevaõhtusel finaalgalal, 24. märtsil algusega kl 17:30 valitakse investoritest ja muusikatööstuse ekspertidest koosneva žürii poolt välja võitjad ning esineb Noortebänd 2012 konkursi võitja ja Tallinn Music Weeki programmis üles astuv Slippery Slope. Üritust kantakse otse üle ka internetis garage48.org/live

Tallinn Music Week festival algab vähem kui kahe nädala pärast, 4.-6. aprillil, mil ligi 30 laval astub üles 233 artisti.

 

Lisainfo:

garage48.org/tallinn

tmw.ee

Thursday
21 March 2013

Stalker festivali klubiõhtu Tallinn Music Weekil loob kontrastseid elamusi

 

Kuna Kultuurikatlas käib hoogne ehitustegevus, toimub Kultuurikatla Stalker festivali klubiõhtu Tallinn Music Weekil 5. aprillil kohvikus Wabadus ja klubis Bibabo. Seekordne programm tekitab kontrastse kogemuse uuema elektroonilise muusika ja sündmuspaiga elegantse ning küllusliku sisekujunduse vahel. Kahe ruumi vahel saab õhtu jooksul vabalt liikuda, et saada osa mõlemal laval toimuvast.

Klubis BIBABO esitleb alates kella 20st oma esikkogumikku „Asphalt Soliloquies I“ uus plaadilabel Asfaldiulmad, mis on püüd esteetilisi pidepunkte otsides koondada Eesti eksperimentaalse ja elektroonilise muusika artiste. Cubus Larviku nime taga seisab koreograaf ning muusik Karl Saks, kelle jõulised, ent meditatiivsed kompositsioonid läbi uudse lähenemise minevikule ning mälule tõlgendavad tänapäeva. Tallinn Music Weekil astub Karl üles koos pikaaegse mõttekaaslase Hendrik Kaljujärvega. Kuma on kuueliikmeline eksperimentaalgrupp Tartust, kelle kindel suund improvisatsioonil ja seisundil on püsinud muutumatuna. Lauri-Dag Tüür on helilooja ja kitarrist, kes on tegutsenud bändides Loom, Luarvik Luarvik ja Melmac ning jaganud lavalaudu paljude teiste muusikutega. Alates 2010. aastast annab ta kontserte oma sooloprojektiga. Machineries of Joy dj ja trummari „rämps-funk“ duot paneb tiksuma nii saksa techno kui jaapani elektroonika, nii jazz kui olmekrabinad, ent eeskätt jultumus seda kõike kokku segada. Joel Tammik & Madis Vahtramäe - peale Myrakaru lagunemist on Joel peamiselt keskendunud soolotöödele enda nime all, olles avaldanud ligi kümme albumit mitmete plaadifirmade all ning osalenud kogumikel. TMW'l astub Joel üles koos noore süntesaatorientusiasti Madis Vahtramäega.

Kohvikus Wabadus alustab kell 21 vonKuusk, kuhu kuuluvad Kaarel Kuusk, Argo Vals, Marvin Mitt, Indrek Mällo, Karl-Markus Kohv ja Tõnis Kirsipu. Progest ja ilust mõjutatud muusika on hetkel siinsel pinnal üpris ainulaadne ja kohati väga tõsine ja kohati naermiseni naljakas – nii kirjeldavad muusikud ennast ise. AudioKinetica interaktiivsed visuaalsed performance’id on Kultuurikatla külalistele tuttavad juba viimasest Stalker festivalist. Jagaspace kombineerib akustlisi instrumente, 80-ndate süntesaatoreid, elektroonikat, minimalistlikku trummikomplekti ja basskitarri sensuaalse vokaaliga ning loob nii harmoonilise segu retromantilist animatsiooni meenutavast indiest ning dramaatilisest ulmefilmimuusikast. Lisaks esinevad Leedu multizhanri muusikaprodutsent ja instrumentalist Kurak koos kuueliikmelise saatebändiga, ning Peterburi ansambel Kim & Buran, keda inspireerivad robotid, kosmoselaevad, kauged planeedid. Sama teemat jätkab Kosmofon, kes on saanud vaimustunud kommentaare nii Clashis kui Drowned in Soundis. Wabaduse laval lõpetab krautrocki mõjutustega Soome trio Avasaxa.

BIBABO lava võtavad keskööl üle Algorütmid - Roland Karlson ja Mihkel Tomberg esinevad ambientsema kontserdiga, kus rütmid on võnkes. Vul Vulpes on sooloprojekt, mille pseudonüümi taga on EE Areeni poolt käesoleva aasta tulevikutalendiks nimetatud Mari-Liis Rebane, kelle eesmärgiks on eksperiment, mis püüab hoida end pigem määratlematuna, et jätta igasugusele inspiratsioonile teed avatuks. Ruxpin on tugeva rahvusvahelise karjääriga islandlane, kes jõuab tänavu oma kuuenda albumini. Fuck Yuo I Am a Robot toob jõulise saundiga elektrot esindav duo, kelle looming valmib liikmete füüsilise distantsi tõttu bittide ja baitidena võrgu vahendusel. Nende peamiseks väljundiks on kontsertesinemised — seni Eestis, Hollandis, Saksamaal ja Poolas. Espirit on hetkel Inglismaal resideeruv eestlane, muusik, kunstnik, helitehnik Kaur Kask, kes paikneb sügavama house muusika ja ambienti vahel, saateks kerge vabavormilisus või jazz mõjutus.

Sissepääs Tallinn Music Weeki festivalipassiga, piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

Lisainfo: Aivar Tõnso / aivar.tonso@kultuurikatel.ee / 56201108

www.kultuurikatel.ee

Tuesday
19 March 2013

Garage48 ja Tallinn Music Week ühendavad teistkordselt jõud

 

22.-24. märtsil toimub Ülemiste City’s teist aastat järjest Garage48 ja Tallinn Music Week’i ühisüritus Tallinn Music 2013, mille eesmärgiks on tuua kokku sadakond tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri, et leida hulk ideid, moodustada meeskonnad ja luua 48 tunniga uusi interneti- ja mobiilirakendusi muusika ja meelelahutuse valdkonnas. Seejuures on üritusest osa võtma oodatud nii üliõpilased kui ka juba kogenud spetsialistid.

48 tunni möödudes on eesmärk kõik uued tooted ja teenused turuküpseks saada ja kasutajatele internetis kättesaadavaks muuta. Ürituse jooksul nõustavad meeskondi oma ala parimad väliskülalistest mentorid. Pühapäevaõhtusel galaõhtul 24. märtsil, mida kantakse live’is üle ka internetis, valib võitjad investoritest ja muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii.

Kaks nädalat hiljem saavad viis parimat välja valitud uut toodet või teenust osaleda festivali Tallinn Music Week 2013 rahvusvahelise konverentsi raames toimuval pitchingseansil, kus projekte hindavad ja kommenteerivad rahvusvahelise muusikatööstuse tipptegijad ja võimalikud investorid.

„Garage48 üritused ei sisalda vaid tehnilist tööd, vaid nendes on ka palju loomingulisust. Garage48 Tallinn Music üritus püüabki seda tõestada, tuues sisse ka muusika ja meelelahutuse temaatikat,“ leiab Garage48 kaasasutaja Ragnar Sass. „Mobiilirakenduste laialdase levikuga maailmas on ka muusika ja mängude valdkond saanud suurema populaarsuse. Veelgi sügavam koostöö Tallinn Music Week'iga näitab hästi, et antud teema vastu tuntakse huvi ning sellel on kahtlemata potentsiaali.“

Eelmisel aastal Tallinn Music 2012 üritusest rakendusega SongBoutique osa võtnud Stig Rästa sõnul ajendas teda osalema soov leida idee teostamiseks vajalikke kontakte ning võimalus oma ideed spetsialistide seas testida. „Tegutseda tuli kiiresti ja konstruktiivselt. Selline meeskonnatöö mulle sobis – näiteks õppisin ma sellel üritusel projektijuhtimisest oluliselt rohkem kui omal ajal ülikoolis,” kommenteeris Stig Rästa oma kogemust. Märksõnad, millega ta Garage48 arendusnädalavahetust iseloomustab, on loomingulisus, võrdsus ja töötahe.

Tallinn Music 2013 peakorraldajaks on Garage48 Sihtasutus, mille asutasid 2010. aastal kuus Eesti tehnoloogiaettevõtjat. Ürituse kaaskorraldajaks on Tallinn Music Week’i kõrval Technopolis Ülemiste ehk Targa Äri Linn, kus Garage48 üritus juba kolmandat korda aset leiab. Garage48 Tallinn Music 2013 on osaliselt rahastatud EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest (ESF).

Registreerimine: http://garage48.org/tallinn/registration

Tuesday
19 March 2013

MUSIC TUESDAY compilation vol 2 available to download!

It's MUSIC TUESDAY again and here are this week's 5 new tracks for free download: introducing Estonia's marvellous singer-songwriter Mari Kalkun; maverick composer and multi-instrumentalist Jakob Juhkam; Finnish Kiki Pau mixing classic jam-rock and British psychedelic folk with 70's kosmische musik; Icelandic electronic musician Ruxpin; and "Captain Future" inspired retro-space-pop crew Kim and Buran from St Petersburg. 

Download available for one week HERE!

Thursday
14 March 2013

Soundi.fi: Choose your favourite TMW act and win a trip to Tallinn Music Week!

Finnish rock monthly Soundi has just put up a great collection of music by Estonian acts performing at this year’s Tallinn Music Week on their website. Choose your favourite act and win a trip to Tallinn Music Week! The winner artist of the voting will be interviewed by Soundi magazine.

Soundi’s 10 faves are groovy rifforama racket Elephants From Neptune, female-led and hard-rockin’ combo Sibyl Vane, prolific composer-guitarist Argo Vals, thin white wine-pop duke Mart Avi, mellow hiphop monster DVPH, pedantic beat-prodigy Kali Briis, self-ironic and almost perfect Marten Kuningas, plus bowels of bass of Faun Racket, monotonous riffs and echoes of Wrupk Urei, deafening stoner-doom of Kannabinõid, and highbrow pranksters Odd Hugo who promise to bring old Westerns alive in your Ipod.  

One lucky voter will win a trip for two to Tallinn Music Week. The prize includes a boat trip Helsinki-Tallinn-Helsinki, three nights' hotel accommodation in a double room, as well as festival passes. Travel period is 4 to 7 April.

Choose your favourite and give your vote until Friday, 22 March.

primavera