NEWS blog

Tuesday
02 April 2013

Kuulus vene rokikriitik, ajakirjanik ja teisitimõtleja Artjom Troitski: “Endise nõukogude territooriumi põnevaim muusikaskene eksisteerib minu hinnangul just Eestis”Esimest korda on Tallinn Music Week festival ühendanud jõud ka alternatiivmuusika üritustesarjaga Manka Boutique Pop Festival, mis on populaarne just ka siinsete vene keelt kõnelevate muusikasõprade seas. Kadriorus aadressil Köleri 2 paiknevas restoran-klubis korraldavad kohalikud klubimuusika promootorid Ruslan PX ja Elena Reilent kahel õhtul alternatiivmuusika peoõhtud, kus astuvad üles nii kohalikku venekeelset alternatiivmuusikat esindavad artistid kui rahvusvahelised tegijad.

“Meie kavas esinevad 5 kohalikku kollektiivi, samuti külalised Venemaalt, Soomest, Islandilt, Belgiast, Norrast. Esindatud on stiilid new wave’ist kuni indie-popini, chillwave’ist grunge’ini. Ruslan PX esitleb kontserdil ka oma uut vinüülalbumit,” räägib Manka Boutique üks eestvedajatest Ruslan PX ning lisab: “Kui rääkida vene muusikutest Eestist, siis loodan, et tulevikus meid ei eristata (eesti keelt kõnelevaist muusikutest) ja meie muusikaline skene on ühtne."

Kuulus vene rokikriitik, ajakirjanik ja teisitimõtleja Artjom Troitski leiab, et Eesti-Vene kultuurisituatsioon on alati sisaldanud paradokse: „Nõukogude ajal olid Eesti pop ja rokk üsna hästi tuntud Venemaal ja paljud vene artistid olid olulised Eestis. Siiski oli ka palju kultuurilist eraldatust – noorem Vene vähemus Eestis ei hoolinud eriti kohalikest eesti(keelsetest) rokkbändidest ning venekeelne pop- ja rokkmuusika Eestis peaaegu puudus. Kakskümmend aastat pärast Nõukogude Liidu lagunemist on Eestis päris oma vene muusikakogukond ja seejuures veel üsna huvitav kogukond, kuid selles domineeriv keel ei ole ei eesti ega vene keel, vaid hoopis inglise keel.“

Elupõlise Eesti-entusiastina arvab Troitski, et endise nõukogude territooriumi põnevaim muusikaskene eksisteerib tõenäoliselt just meil. „Vähemalt tosin Eesti esinejat (pluss Maria Minerva) võiksid saada sooja vastuvõtu osaliseks Venemaa klubides. Eelmisel aastal tõime Moskvasse mängima kosmoroki grupi Väljasõit rohelisse ning kuigi tegu pole mingil juhul mainstream bändiga, võtsid nii eksperdid kui publik nad väga entusiastlikult vastu. Ma ei usu, et Vene muusikaarmastajate jaoks oleks mingeid poliitilisi barjääre, nii et uksed on avatud. Selles mõttes on ka Venemaa muusikaelu vedajate Tallinnasse osalema meelitamine tõepoolest võtmetähtsusega!“ lisab Troitski.

Seekord on TMW programmis 5 esinejat Venemaalt: Slava Zavjalovi juhitud elektrooniline ekipaaž Kim & Buran, kelle muusikas kõlab Nõukogude kultusmultifilmide kauge kaja; Moskva juhtiv instrumentaalse postroki kollektiiv Mooncake ning kinemaatilisest melanhooliast kantud Chikiss. Samuti astub üles üks eksootilisemaid artiste tänavuses TMW kavas – lauljanna NAMGAR Burjaatia vabariigist, kes esitab jazzi ja rocki sugemetega traditsioonilist mongoolia ja burjaadi muusikat.

4.-6. aprillil üle pealinna toimuval Tallinn Music Weekil astub üles 233 artisti 20 riigist, neist 165 Eestist. Pärastlõunased linnalavakontserdid on kõigile tasuta.

 

Manka Boutique TMW klubiõhtu Facebookis: http://www.facebook.com/events/484824298241324/

Kogu festivali kava ja artistid: www.tmw.ee

Monday
01 April 2013

Red Bull Music Academy tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 

Rahvusvaheline muusikakoolitusprogramm Red Bull Music Academy tähistab tänavu terve aasta vältel ülemaailmselt oma 15. sünnipäeva ning üheks sündmuseks on reedel 5. aprillil F-Hoones Tallinn Music Weeki raames toimuv Red Bull Music Academy Club Night.

1998. aastal alguse saanud ja pea igal aastal toimunud koolitusi, töötubasid ja stuudiosessioone hõlmaval üritusel on seni Eestist osalenud 6 andekat DJd - Dave Storm, kohe esimesel aastal Berliinis; Kaur Kareda (Kaplinnas aastal 2003); DJ Quest (Seattle, 2005); Madis Nestor ja Ki En Ra (mõlemad Barcelonas 2008. aastal) ning seni värskeima vilistlasena Sander Mölder (Madriidis, 2011). 

2008. aastal Barcelona Red Bull Music Academyl osalenud Madis Nestori sõnul toimis programm inspiratsioonisüstina: "Mina sain just seal olles kinnitust sellele, et hea muusika on universaalne ja isegi, kui on hetked, kus tundub, et enamusele ei lähe korda sinu teema, siis tuleb endale kindlaks jääda." Nestor lisab, et on väga rõõmustav näha Red Bull Music Academy ja Tallinn Music Weeki koostööd. "Eks RBMA ja TMW on ju mõlemad platvormid, mis aitavad edasi minna. Ja kui RBMA ülesandeks on inspireerida ja avada uksi, siis TMW peaks selgelt näitama ära, kes oleks seda väärt."

Kuu aega kestva programmi jooksul jagatakse osalejatele teadmisi kõigis muusikat puudutavates valdkondades, kaasa arvatud muusikaajalugu, tootmine/produktsioon, tehnoloogia, äri jpm. Lisaks  osaletakse stuudiosessioonidel, ülesastumistel teles ja raadios, esinemistel klubides.

Red Bull Music Academy on oma lavaga olnud esindatud ka alates 2009. aastast Baltikumi suurimal igaaastasel vabaõhufestivalil Positivus. Möödunud aastal olid esinejate hulgas DJ Quest, Ki En Ra, Madis Nestor (Mr. Nestor) ja Sander Mölder.

TMW Red Bull Music Academy Club Nightil astuvad üles: DJ Quest, Halfbrother, Mr. Nestor, Sander Mölder, Kello Hitty, Firejose ja Zinc (UK).

Tänavu 4.-6. aprillil toimuv Tallinn Music Week on järjekorras viies, kolmel festivalipäeval annavad 30 erinevas esinemispaigas kontserdi 233 artisti.

 

Lisainfo:

www.tmw.ee

www.redbull.ee

 

 Foto: Red Bull / Gareth Jones Madriidi Red Bull Music Academyl

Monday
01 April 2013

Tallinn Music Week algab sel kolmapäeval sarjaga „TMW Jutud“

Värskele muusikatalendile keskendunud festival Tallinn Music Week algab juba sel kolmapäeval vestlusringide sarjaga „TMW Jutud“. Tänasest on Viru Keskuses avatud TMW infolaud, kus saab vahetada festivalipassid käepaelade vastu ja küsida infot ning soovitusi programmi kohta.

Viiendat korda aset leidva festivali Tallinn Music Week tuumaks on mitmekülgne kontserdiprogramm ning muusikatööstusele ja artistidele suunatud konverents. Oma kontsertkava esitlevad 233 muusikalist kollektiivi 20 riigist, neist 165 Eestist. Lisaks jätkub eelmisel aastal debüüdi teinud Linnalavade programm, mis toob festivalimelu pealinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse pealelõunaste tasuta kontsertidega.

Festivali konverentsiprogramm esitleb tõelisi muusikatööstuse staare ning käsitleb innovatsiooni ja uute tuluallikate teemasid. Laiemale publikule suunatud tasuta vabas vormis vestlusringide sarja „TMW Jutud“ teemade ring hõlmab kõike muusikaga seonduvat, plaadikujundustest eluni tuuribussis, ning restoranifestivali "TMW Maitsed" raames pakutakse TMW lemmik-söögikohtades erimenüüsid ning soodustusi festivalipassi omanikele.

Festivali juhatab sisse kolmapäeval, 3. aprillil esmakordselt toimuv vestlusringide sari„TMW Jutud“, kus vahetus õhkkonnas leiavad käsitlemist erinevad muusikaga seotud teemad alates moodsatest muusikaäppidest kuni veidrate väliseesti vinüülideni. Vestlusringide raames astuvad üles näiteks Veiko Õunpuu ja Ülo Krigul filmimuusika teemadel, Jaan Elgula ja Erik Morna räägivad kuulsatest Eesti kaveritest, Erki Pärnoja ja Karl Sirelpuu (Ewert and the Two Dragons), Marko Atso (Metsatöll) ja Magnus Andre (Talbot) sellest, mis toimub tuuribussis. Red Bull Music Academy egiidi all viib töötoa läbi UK bassimuusika staar DJ Zinc. Jutuajamised on suunatud kõikidele huvilistele, sõltumata vanusest, soost ning muusikalisest maitsest.  TMW Jutud toimuvad 3.–5. aprilli õhtupoolikutel veinibaaris "Paar veini" (Sauna 1).  Sissepääs tasuta. Täpsema kava leiab: http://tmw.ee/est_talks_2013.php

Neljapäeval, 4. aprillil algavad nii festivali põhiprogramm kui linnalavade kontserdid. Õhtuses esitluskontsertide kavas on esindatud 11 klubi ja kontsertsaali ning muusikastiilide skaala ulatub raskemast kitarrirokist ja hõrgust indist bassimuusika ning audiovisuaalsete kompositsioonideni. Muusikasõprade meeleheaks läheb lahti ka 16 restorani hõlmav restoranifestival “TMW Maitsed”. Iga programmi kuuluv restoran pakub 4., 5. ja 6. aprillil ajavahemikus 15:00 – 18:00 erimenüüd või eripakkumisi ning soodustusi TMW festivalipassi omanikele. Restoranides sel ajavahemikul broneeringuid ei nõuta, külalised on oodatud restoranist restorani kulgema ja parimaid palasid testima. Lisainfot: http://tmw.ee/est_tastes_2013.php

Reedel, 5. aprillil avatakse festivali konverentsiprogramm, mille fookusteemadeks on tänavu innovatsioon ja uued tuluallikad. Konverents toimub 5.-6. aprillil Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses ning selle avab 5. aprillil 10:00 president Toomas Hendrik Ilves. Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on Seymour Stein – mõjuka USA plaadimärgi Sire Records kaasasutaja ja juht.

Nii reedel, 5. aprillil kui laupäeval, 6. aprillil vallutab õhtune kontsertkava 15 klubi ning kontsertsaali. Et festivalimelus paremini orienteeruda, on TMW veebilehel võimalik kokku panna oma kava (mySchedule) ning veebi appi poodidest tasuta alla laadida uhiuus mobiilirakendus EMT Live, mis on suurepärane abimees tutvumaks festivali artistidega, hoida pilk peal oma kavas olevatel kontsertidel, leida kontserdipaikade asukohad linnakaardilt ning jagada festivali emotsiooni Instagramis tunnusega #tallinnmusicweek. Kõik üles laetud pildid osalevad fotokonkursil, mille peavõiduks on EMT poolt välja pandud Sony Xperia V.

Festivalipassid hinnaga 50 € on müügil Piletilevis. EMT Topeltpluss kliendile on festivalipassid 20% soodsamad, ISIC-kaardiga hind 40 €, Tallinn Card omanikele 10% soodustus. Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kontserdipaikades. Korraldajad soovitavad soetada pilet eelmüügist, eelmüügipiletitega toimub klubidesse sissepääs eelisjärjekorrast.

Alates tänasest kuni laupäevani on Viru Keskuse aatriumis avatud TMW infopunkt, kus saab eelmüügist ostetud festivalipassi vahetada käepaela vastu. Soovitame festivalikülalistel tutvuta piletite ja passi reeglitega http://tmw.ee/est_ticket.php ning kontsertidele minna kohale pool tundi varem - kui kontserdipaik on ülerahvastatud, lastakse külalisi sisse järjekorra alusel täpselt niipalju, kui neid välja tuleb. 

Eelmisel aastal võttis TMW festivalist osa 11 200 muusikasõpra, sel aastal ootame külalisi ka Lätist, Venemaalt ja Soomest. Festivali kodu, keskus ja ametlik hotell on Nordic Hotel Forum

Festivali kava ja artistiinfo: www.tmw.ee

Festivali partnereid ja toetajad:

Suurtoetajad: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Toetajad: Red Bull Music Academy, Tuborg Music, Tallink
Partnerid: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Viru Keskus, Hansabuss, EMAK, garage48, ISIC, Müürileht, RGB, Eventech, Papyrus, ETEP, CEETEP
Rahastajad: Kultuuriministeerium, Majandusministeerium, Kultuurkapital, Ameerika saatkond, EAS / Euroopa Regionaalarengu Fond,
NDPC

Festivali disain: AKU
Festivali veebileht: Velvet

Estonia.eu – positively surprising
visitestonia.com

Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist, mis pakub liikmesriikidele toetust, et ühtlustada erinevate piirkondade arengut ning tugevdada majanduslikku ja ühiskondlikku sidusust Euroopa Liidus.

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee

 

FOTOD kasutamiseks:

2013 programmi artistid:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157632742224503/

TMW promofotod:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157631450249730/

“TMW Maitsed” restoranid:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157632908483167/

 

Monday
01 April 2013

Get TMW on your smartphone with EMT Live app!

Our brand new festival smartphone application in EMT Live app is out now! Find venues, check schedules, read about bands and artists, and share the festival emotion via Instagram with #tallinnmusicweek!

Here’s how to get it:

1. Download the APP called “EMT LIVE” from App store or Google Play for free 

2. Choose “Tallinn Music Week” from the event selection

3. Check the latest info, artist profiles and make your personal festival schedule 

4. Find the right venue on the map and enjoy the concert!

 

Monday
01 April 2013

EMT Live toob Tallinn Music Weeki nutitelefonidesse

 

Uhiuus mobiilirakendus EMT Live on nüüd tasuta allalaetav kõikidele nutitelefoni kasutajatele. Uues äpis saab tutvuda Tallinn Music Week programmi ja artistidega, koostada oma kava, leida kontserdikohad linnakaardilt. EMT kliendid saavad festivalipassi eest maksta järgmise telefoniarvega!

EMT Live nutitelefonirakendus on hea abimees peagi algava Tallinn Music Weekil esineva 233 artistiga tutvumiseks ning värske muusika avastamiseks – saab vaadata artistide tutvustusi ning kuulata muusikat, uurida festivali programmi ja luua oma personaalne kava, kontrollida kontserdipaikade asukohti linnakaardil ning lisada endale meeldetuletusi, et olulisi sündmusi festivali kavas mitte unustada.

“Tallinn Music Week on sel aastal vägagi mahukas, ligi 30 linna kontserdipaigas esineb 233 artisti ja esinejat, lisaks toimuvad “TMW jutud” sari - vestlused põnevate muusikategelastega, ja esimest aastat ka TMW restoranifestival, mis koondab 16 mõnusat pealinna söögikohta. Värske nutitelefonirakendus teeb meie festivalil orienteerumise oluliselt lihtsamaks ja mõnusamaks.  Jooksvalt saab vaadata ka fotosid, mida artistid, meeskond ja festivalikülalised üles laevad. Festivali ametlik tunnus Instagrammis on #tallinnmusicweek,” kommenteerib TMW korraldaja Helen Sildna.

EMT kliendid saavad sealtsamast osta ka festivalipassi või kontserdipiletid. Piletiostuks ei ole vaja logida sisse kolmandatesse süsteemidesse ega kasutada pangalinki või ID kaardiga autentimist. Ostu sooritamine võtab aega vaid hetke ning maksimaalselt 3-4 näpuvajutust. Lisaks saavad EMT kliendid lisada piletiostu mobiiliarvele. Tallinn Music Weeki pass on EMT Topeltpluss klientidele 20% soodsam. Soodushinnaga (35 EUR) festivalipassid on müügil kuni märtsi lõpuni, alates 1. aprillist on festivalipassi hind 50 EUR.

EMT Live on tasuta saadaval Google Play´s ja AppStore´is.

Hiljem lisanduvad rakendusse Baltimaade suurim jazzifestival Jazzkaar rohkem kui 60 kontserdiga üle Eesti, Muhu tulevikumuusika festival Juu Jääb, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Tartu armastusfilmide festival tARTuFF ja Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) ning veel mitmed kultuuri- ja spordiüritused üle Eesti.

EMT on olnud kultuurivaldkonna suurtoetaja pikki aastaid ja panustanud nii suurematesse kui väiksematesse Eesti kultuurisündmustesse. Tänavu tunnustas Kultuuriministeerium EMT-d pikaajaliselt Eesti kultuuri toetamise eest aasta kultuurisõbra tiitliga.

 

Lisainfo:

www.emt.ee

www.tmw.ee

Friday
29 March 2013

Tallinn Music Week conference programme announced

Tallinn Music Week proudly presents two living legends of music industry in the conference programme that focuses on innovation and new revenue streams for music industry. The conference will kick off with an opening speech by the President of Estonia Toomas Hendrik Ilves on the 5th of April at 10:00!

The fifth Tallinn Music Week conference is proud to present a celebrity interview with a living legend, Mr. Seymour Stein - the co-founder and chairman of Sire Records, the label that put punk and New Wave, not to mention the maverick likes of Madonna, on the map. One of the most honoured and respected old-school “record label men”, still working in the music business, Stein succeeded by anticipating the next musical wave and signing its brightest lights. In 1975, for instance, he saw four glowering, black-leather-clad guys from Queens who played lightning-fast tunes in a style without precedent. “It was like sticking my hand in a live electric light socket,” Stein recalled of his first exposure to the Ramones. Punk-rock was born with the Ramones' eponymous first album recorded for a mere $6,400 and released on Sire in 1976.

Sire has always been a goldmine for cutting-edge music, from popular trailblazers like Talking Heads, The Cure and The Smiths to deserving cult favourites like The Flamin’ Groovies, The Dead Boys and Richard Hell and the Voidoids.
From UK he lassoed The Cult, Aztec Camera, Echo and the Bunnymen, My Bloody Valentine and Primal Scream.

A major non-New Wave acquisition during that fertile period was a rising young dance-music artist named Madonna. Sire released her first single, “Everybody," in the fall of 1982, and Stein asked for a full album from the superstar-to-be at a meeting with her, famously held in a hospital room where he was recuperating from a heart infection. “He’s more interested in the music than whether he’s going to get platinum records out of it,” Madonna said.

Not only is Seymour Stein joining us in Tallinn this time, but together with Eric McLellan, the A&R at Warner Bros., he recently also signed the very first Estonian talent – Ewert and The Two Dragons to whom Sire has acclaimed to have very high hopes for.

Peter Jenner (Sincere Management & former Secretary General, IMMF) will lend his expertise to two panels, addressing the topic of new business models in music industry together with a key-note speech to guide listeners into the intriguing subject matter, and also sharing his knowledge as a prolific artist manager on the managers’ panel. In the 1960s Jenner and his business partner Andrew King turned Syd Barret era Pink Floyd from an unknown band into the leading lights of London's psychedelic underground. Jenner put on a number of free concerts in London's Hyde Park, which also included the legendary 1969 concert by The Rolling Stones. Besides Pink Floyd, he has managed superstars and luminaries as T.Rex, Ian Dury, Roy Harper, The Clash, The Disposable Heroes of Hiphoprisy, Robyn Hitchcock, Baaba Maal, Sarah Jane Morris, Denzil and Eddi Reader (Fairground Attraction). Jenner has also managed Billy Bragg for more than 15 years.

The new business models panel will tap into the deep knowledge of Dagfinn Bach - one of the pioneers in the online music space, who was involved in the development of the first MP3 player in 1993. He was a consultant for Nokia Ventures Organization and conducted a feasibility study on the future of online music distribution over wireless networks in China. He is also a founder of Artspages International AS, one of the leading online licensing portals of music and founder of Bach Technology AS in 2007.

Lots of excitement can be expected from the pitching session where 5 new music products and services from Garage48 Tallinn Music 2013 will be presented for assessment and comments by music industry players and potential investors. Two weeks before Tallinn Music Week conference Garage48 invited around one hundred software developers, designers, marketing professionals and visionaries to focus on creating new internet and mobile based entertainment and music products. The panel of judges includes Villu Arak (General Specifics), Mark Meharry (Music Glue), Chris Douridas (KCRW-FM, formerly iTunes), Mathieu Molinero (International Area Manager of Deezer) and Allan Martinson (Estonian Business Angels Network).

Conference panels also address publishing, regional cooperation, music export, manager’s role, investment, career planning and other relevant topics. As an initiative by Estonian Music Development Centre the Estonian music community has also set their minds on getting the music industry statistics right - to achieve this there is a dedicated round-table and a panel to follow, which includes international experts and best practices in other countries.

The conference programme will wrap up with the traditional and entertaining „Check My Demo“ panel, where demos of the festival artists will get immediate feedback from experts and critics. The popular panel will be hosted by Erik Morna, head of music of Radio 2.

Tallinn Music Week 2013 takes place on 4-6 April. The showcase festival of Estonian and regional talent and a music industry conference that gathers the region’s whole music industry in Tallinn during three days takes place for the fifth time. It aims to present the most exciting Estonian and regional talent to international music industry and press as well as to the local audiences, music companies and organizations. The conference takes place on 5-6 April in Nordic Hotel Forum Conference Centre.

Seymour Stein and other American guests are invited to Tallinn with the support of Embassy of the United States of America.

Delegates’ passes that grant access to conference and festival (225€) are available at:
http://tmw.ee/register_2013n.php

Festival passes and single tickets are on sale at Piletilevi www.piletilevi.ee. Festival pass 35€ / starting from 1st April 50€ / discounts for ISIC card and Tallinn Card holders, 20% discount for EMT Topeltpluss clients.

PHOTOS for press:
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157629335488712/

TMW 2013 partners and supporters:
Main supporters: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Supporters: Red Bull Music Academy, Tuborg Music, Tallink, Hansabuss
Partners: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Müürileht, Viru Keskus, EMAK, garage48, ISIC, RGB, Eventech, Papyrus, ETEP, CEETEP
Funders: Kultuurkapital, Ministry of Culture, Ministry of Economic Affairs and Communication, Enterprise Estonia, European Regional Development Fund, Embassy of the United States

Estonia.eu – positively surprising
Visitestonia.com

TallinnMusic Week 2013 is funded by the European Regional Development Fund, which helps to reinforce economic and social cohesion by redressing regional imbalances. This is achieved by supporting the development and structural adjustment of regional economies.

primavera