NEWS blog

Wednesday
03 April 2013

Lätlaste BrainStorm annab üllatuskontserdi uue nime all!

Varem BrainStormina tuntud Läti menubänd astub eestlaste ette, kasutades nüüdsest ka siinmail oma emakeelset nime Prata Vetra. Reedel, 5. aprillil algusega kell 18:30 Solarise keskuse Apollo raamatupoes toimuva kontserdiga tutvustatakse oma uut albumit, mis kannab pealkirja “Another Still Life”.

Uus album on salvestatud Ameerika Ühendriikides, New Yorgi osariigis Hudsonis ning miksitud Radioheadi mänedžmendi stuudios Inglismaal, Oxfordis. Albumi nimiloo sonad pärinevad täielikult maalide pealkirjadest, mis on ümber seatud ühtseks looks. Boonusloo "Flashlight", mille lüürika on kirjutanud Travise laulja Fran Healy, on 3D animafilmi "Lumekuninganna", mida vois ka aasta algul eesti kinodes näha, tunnuslooks.

Oma nimemuutust selgitavad bändiliikmed sellega, et neilt on läbi aegade päritud, miks ei voiks nad kasutada koikjal sama nime. Ka tuntud fotograaf Anton Corbijn, kes on disaininud bändi logo ning kellega on tehtud mitmeid fotosessioone, on avaldanud arvamust, et Prata Vetra kolaks palju huvitavamalt. Ansambli frontman Renars Kaupers lisab: “Koige tipuks aeti meid internetis tihti segamini Saksa metalbändiga Brainstorm ning seetottu otsustasime viimase albumi salvestamise käigus kasutada nüüdsest oma algupärast nime, milleks on Prata Vetra.”

Eelmisel aastal toimunud Läti – albumi tuuril andis ansambel 7 kontserti, mida külastas ühtekokku 89 500 inimest. Uut albumit tutvustatakse erinevates maailma nurkades. Nii on Prata Vetrat ootamas esinemised festivalidel Venemaal, mitmetes Ida-Euroopa riikides, Inglismaal, Ameerika Ühendriikides ja Singapuris.

Sel reedel esmakordselt Eestis uue nime all esinev Prata Vetra annab kontserdi Apollo raamatukaupluses Tallinn Music Week programmi raames.

Uue singli raadioversiooni leiab internetist: http://failiem.lv/u/ockmooq

Lisainfo ja intervjuud:

 

Indrek Ditmann

LAG Muusikaagentuur

www.lag.ee

telefon: (+372) 51 82 888

 

Guna Zucika

guna@brainstorm.lv

telefon: (+371) 292 88 550

Wednesday
03 April 2013

Leslie Da Bass signed a publishing deal with Universal Music

The Estonian multitalent, columnist, moto enthusiast and advertising guru Leslie Da Bass has released a new single "I'm Gonna Hurt Myself". New album will be released early autumn under Universal Music.

Leslie Laasner, a talented musician and visionary, has been a part of several local cult bands like industrial flagship Pedigree, indie-legend Borax, club project Holmes and popsensation HU?. He started making music under the name Leslie Da Bass a decade ago and this period has been formulated through 3 albums - debut "Touch", alternative sounding "Nights by Open Windows" and the best electronical album of the year, titled "Minu kuningriik".
 
Listen to the new single here:
 

 
See Leslie Da Bass in live at TMW on Friday, April 5 at Tuborg Music Club in Rock Cafe.
 
 

 

 

 

 

Tuesday
02 April 2013

Kuulus vene rokikriitik, ajakirjanik ja teisitimõtleja Artjom Troitski: “Endise nõukogude territooriumi põnevaim muusikaskene eksisteerib minu hinnangul just Eestis”Esimest korda on Tallinn Music Week festival ühendanud jõud ka alternatiivmuusika üritustesarjaga Manka Boutique Pop Festival, mis on populaarne just ka siinsete vene keelt kõnelevate muusikasõprade seas. Kadriorus aadressil Köleri 2 paiknevas restoran-klubis korraldavad kohalikud klubimuusika promootorid Ruslan PX ja Elena Reilent kahel õhtul alternatiivmuusika peoõhtud, kus astuvad üles nii kohalikku venekeelset alternatiivmuusikat esindavad artistid kui rahvusvahelised tegijad.

“Meie kavas esinevad 5 kohalikku kollektiivi, samuti külalised Venemaalt, Soomest, Islandilt, Belgiast, Norrast. Esindatud on stiilid new wave’ist kuni indie-popini, chillwave’ist grunge’ini. Ruslan PX esitleb kontserdil ka oma uut vinüülalbumit,” räägib Manka Boutique üks eestvedajatest Ruslan PX ning lisab: “Kui rääkida vene muusikutest Eestist, siis loodan, et tulevikus meid ei eristata (eesti keelt kõnelevaist muusikutest) ja meie muusikaline skene on ühtne."

Kuulus vene rokikriitik, ajakirjanik ja teisitimõtleja Artjom Troitski leiab, et Eesti-Vene kultuurisituatsioon on alati sisaldanud paradokse: „Nõukogude ajal olid Eesti pop ja rokk üsna hästi tuntud Venemaal ja paljud vene artistid olid olulised Eestis. Siiski oli ka palju kultuurilist eraldatust – noorem Vene vähemus Eestis ei hoolinud eriti kohalikest eesti(keelsetest) rokkbändidest ning venekeelne pop- ja rokkmuusika Eestis peaaegu puudus. Kakskümmend aastat pärast Nõukogude Liidu lagunemist on Eestis päris oma vene muusikakogukond ja seejuures veel üsna huvitav kogukond, kuid selles domineeriv keel ei ole ei eesti ega vene keel, vaid hoopis inglise keel.“

Elupõlise Eesti-entusiastina arvab Troitski, et endise nõukogude territooriumi põnevaim muusikaskene eksisteerib tõenäoliselt just meil. „Vähemalt tosin Eesti esinejat (pluss Maria Minerva) võiksid saada sooja vastuvõtu osaliseks Venemaa klubides. Eelmisel aastal tõime Moskvasse mängima kosmoroki grupi Väljasõit rohelisse ning kuigi tegu pole mingil juhul mainstream bändiga, võtsid nii eksperdid kui publik nad väga entusiastlikult vastu. Ma ei usu, et Vene muusikaarmastajate jaoks oleks mingeid poliitilisi barjääre, nii et uksed on avatud. Selles mõttes on ka Venemaa muusikaelu vedajate Tallinnasse osalema meelitamine tõepoolest võtmetähtsusega!“ lisab Troitski.

Seekord on TMW programmis 5 esinejat Venemaalt: Slava Zavjalovi juhitud elektrooniline ekipaaž Kim & Buran, kelle muusikas kõlab Nõukogude kultusmultifilmide kauge kaja; Moskva juhtiv instrumentaalse postroki kollektiiv Mooncake ning kinemaatilisest melanhooliast kantud Chikiss. Samuti astub üles üks eksootilisemaid artiste tänavuses TMW kavas – lauljanna NAMGAR Burjaatia vabariigist, kes esitab jazzi ja rocki sugemetega traditsioonilist mongoolia ja burjaadi muusikat.

4.-6. aprillil üle pealinna toimuval Tallinn Music Weekil astub üles 233 artisti 20 riigist, neist 165 Eestist. Pärastlõunased linnalavakontserdid on kõigile tasuta.

 

Manka Boutique TMW klubiõhtu Facebookis: http://www.facebook.com/events/484824298241324/

Kogu festivali kava ja artistid: www.tmw.ee

Monday
01 April 2013

Red Bull Music Academy tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 

Rahvusvaheline muusikakoolitusprogramm Red Bull Music Academy tähistab tänavu terve aasta vältel ülemaailmselt oma 15. sünnipäeva ning üheks sündmuseks on reedel 5. aprillil F-Hoones Tallinn Music Weeki raames toimuv Red Bull Music Academy Club Night.

1998. aastal alguse saanud ja pea igal aastal toimunud koolitusi, töötubasid ja stuudiosessioone hõlmaval üritusel on seni Eestist osalenud 6 andekat DJd - Dave Storm, kohe esimesel aastal Berliinis; Kaur Kareda (Kaplinnas aastal 2003); DJ Quest (Seattle, 2005); Madis Nestor ja Ki En Ra (mõlemad Barcelonas 2008. aastal) ning seni värskeima vilistlasena Sander Mölder (Madriidis, 2011). 

2008. aastal Barcelona Red Bull Music Academyl osalenud Madis Nestori sõnul toimis programm inspiratsioonisüstina: "Mina sain just seal olles kinnitust sellele, et hea muusika on universaalne ja isegi, kui on hetked, kus tundub, et enamusele ei lähe korda sinu teema, siis tuleb endale kindlaks jääda." Nestor lisab, et on väga rõõmustav näha Red Bull Music Academy ja Tallinn Music Weeki koostööd. "Eks RBMA ja TMW on ju mõlemad platvormid, mis aitavad edasi minna. Ja kui RBMA ülesandeks on inspireerida ja avada uksi, siis TMW peaks selgelt näitama ära, kes oleks seda väärt."

Kuu aega kestva programmi jooksul jagatakse osalejatele teadmisi kõigis muusikat puudutavates valdkondades, kaasa arvatud muusikaajalugu, tootmine/produktsioon, tehnoloogia, äri jpm. Lisaks  osaletakse stuudiosessioonidel, ülesastumistel teles ja raadios, esinemistel klubides.

Red Bull Music Academy on oma lavaga olnud esindatud ka alates 2009. aastast Baltikumi suurimal igaaastasel vabaõhufestivalil Positivus. Möödunud aastal olid esinejate hulgas DJ Quest, Ki En Ra, Madis Nestor (Mr. Nestor) ja Sander Mölder.

TMW Red Bull Music Academy Club Nightil astuvad üles: DJ Quest, Halfbrother, Mr. Nestor, Sander Mölder, Kello Hitty, Firejose ja Zinc (UK).

Tänavu 4.-6. aprillil toimuv Tallinn Music Week on järjekorras viies, kolmel festivalipäeval annavad 30 erinevas esinemispaigas kontserdi 233 artisti.

 

Lisainfo:

www.tmw.ee

www.redbull.ee

 

 Foto: Red Bull / Gareth Jones Madriidi Red Bull Music Academyl

Monday
01 April 2013

Tallinn Music Week algab sel kolmapäeval sarjaga „TMW Jutud“

Värskele muusikatalendile keskendunud festival Tallinn Music Week algab juba sel kolmapäeval vestlusringide sarjaga „TMW Jutud“. Tänasest on Viru Keskuses avatud TMW infolaud, kus saab vahetada festivalipassid käepaelade vastu ja küsida infot ning soovitusi programmi kohta.

Viiendat korda aset leidva festivali Tallinn Music Week tuumaks on mitmekülgne kontserdiprogramm ning muusikatööstusele ja artistidele suunatud konverents. Oma kontsertkava esitlevad 233 muusikalist kollektiivi 20 riigist, neist 165 Eestist. Lisaks jätkub eelmisel aastal debüüdi teinud Linnalavade programm, mis toob festivalimelu pealinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse pealelõunaste tasuta kontsertidega.

Festivali konverentsiprogramm esitleb tõelisi muusikatööstuse staare ning käsitleb innovatsiooni ja uute tuluallikate teemasid. Laiemale publikule suunatud tasuta vabas vormis vestlusringide sarja „TMW Jutud“ teemade ring hõlmab kõike muusikaga seonduvat, plaadikujundustest eluni tuuribussis, ning restoranifestivali "TMW Maitsed" raames pakutakse TMW lemmik-söögikohtades erimenüüsid ning soodustusi festivalipassi omanikele.

Festivali juhatab sisse kolmapäeval, 3. aprillil esmakordselt toimuv vestlusringide sari„TMW Jutud“, kus vahetus õhkkonnas leiavad käsitlemist erinevad muusikaga seotud teemad alates moodsatest muusikaäppidest kuni veidrate väliseesti vinüülideni. Vestlusringide raames astuvad üles näiteks Veiko Õunpuu ja Ülo Krigul filmimuusika teemadel, Jaan Elgula ja Erik Morna räägivad kuulsatest Eesti kaveritest, Erki Pärnoja ja Karl Sirelpuu (Ewert and the Two Dragons), Marko Atso (Metsatöll) ja Magnus Andre (Talbot) sellest, mis toimub tuuribussis. Red Bull Music Academy egiidi all viib töötoa läbi UK bassimuusika staar DJ Zinc. Jutuajamised on suunatud kõikidele huvilistele, sõltumata vanusest, soost ning muusikalisest maitsest.  TMW Jutud toimuvad 3.–5. aprilli õhtupoolikutel veinibaaris "Paar veini" (Sauna 1).  Sissepääs tasuta. Täpsema kava leiab: http://tmw.ee/est_talks_2013.php

Neljapäeval, 4. aprillil algavad nii festivali põhiprogramm kui linnalavade kontserdid. Õhtuses esitluskontsertide kavas on esindatud 11 klubi ja kontsertsaali ning muusikastiilide skaala ulatub raskemast kitarrirokist ja hõrgust indist bassimuusika ning audiovisuaalsete kompositsioonideni. Muusikasõprade meeleheaks läheb lahti ka 16 restorani hõlmav restoranifestival “TMW Maitsed”. Iga programmi kuuluv restoran pakub 4., 5. ja 6. aprillil ajavahemikus 15:00 – 18:00 erimenüüd või eripakkumisi ning soodustusi TMW festivalipassi omanikele. Restoranides sel ajavahemikul broneeringuid ei nõuta, külalised on oodatud restoranist restorani kulgema ja parimaid palasid testima. Lisainfot: http://tmw.ee/est_tastes_2013.php

Reedel, 5. aprillil avatakse festivali konverentsiprogramm, mille fookusteemadeks on tänavu innovatsioon ja uued tuluallikad. Konverents toimub 5.-6. aprillil Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses ning selle avab 5. aprillil 10:00 president Toomas Hendrik Ilves. Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on Seymour Stein – mõjuka USA plaadimärgi Sire Records kaasasutaja ja juht.

Nii reedel, 5. aprillil kui laupäeval, 6. aprillil vallutab õhtune kontsertkava 15 klubi ning kontsertsaali. Et festivalimelus paremini orienteeruda, on TMW veebilehel võimalik kokku panna oma kava (mySchedule) ning veebi appi poodidest tasuta alla laadida uhiuus mobiilirakendus EMT Live, mis on suurepärane abimees tutvumaks festivali artistidega, hoida pilk peal oma kavas olevatel kontsertidel, leida kontserdipaikade asukohad linnakaardilt ning jagada festivali emotsiooni Instagramis tunnusega #tallinnmusicweek. Kõik üles laetud pildid osalevad fotokonkursil, mille peavõiduks on EMT poolt välja pandud Sony Xperia V.

Festivalipassid hinnaga 50 € on müügil Piletilevis. EMT Topeltpluss kliendile on festivalipassid 20% soodsamad, ISIC-kaardiga hind 40 €, Tallinn Card omanikele 10% soodustus. Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kontserdipaikades. Korraldajad soovitavad soetada pilet eelmüügist, eelmüügipiletitega toimub klubidesse sissepääs eelisjärjekorrast.

Alates tänasest kuni laupäevani on Viru Keskuse aatriumis avatud TMW infopunkt, kus saab eelmüügist ostetud festivalipassi vahetada käepaela vastu. Soovitame festivalikülalistel tutvuta piletite ja passi reeglitega http://tmw.ee/est_ticket.php ning kontsertidele minna kohale pool tundi varem - kui kontserdipaik on ülerahvastatud, lastakse külalisi sisse järjekorra alusel täpselt niipalju, kui neid välja tuleb. 

Eelmisel aastal võttis TMW festivalist osa 11 200 muusikasõpra, sel aastal ootame külalisi ka Lätist, Venemaalt ja Soomest. Festivali kodu, keskus ja ametlik hotell on Nordic Hotel Forum

Festivali kava ja artistiinfo: www.tmw.ee

Festivali partnereid ja toetajad:

Suurtoetajad: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Toetajad: Red Bull Music Academy, Tuborg Music, Tallink
Partnerid: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Viru Keskus, Hansabuss, EMAK, garage48, ISIC, Müürileht, RGB, Eventech, Papyrus, ETEP, CEETEP
Rahastajad: Kultuuriministeerium, Majandusministeerium, Kultuurkapital, Ameerika saatkond, EAS / Euroopa Regionaalarengu Fond,
NDPC

Festivali disain: AKU
Festivali veebileht: Velvet

Estonia.eu – positively surprising
visitestonia.com

Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist, mis pakub liikmesriikidele toetust, et ühtlustada erinevate piirkondade arengut ning tugevdada majanduslikku ja ühiskondlikku sidusust Euroopa Liidus.

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
info@tallinnmusicweek.ee

 

FOTOD kasutamiseks:

2013 programmi artistid:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157632742224503/

TMW promofotod:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157631450249730/

“TMW Maitsed” restoranid:

http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek/sets/72157632908483167/

 

Monday
01 April 2013

Get TMW on your smartphone with EMT Live app!

Our brand new festival smartphone application in EMT Live app is out now! Find venues, check schedules, read about bands and artists, and share the festival emotion via Instagram with #tallinnmusicweek!

Here’s how to get it:

1. Download the APP called “EMT LIVE” from App store or Google Play for free 

2. Choose “Tallinn Music Week” from the event selection

3. Check the latest info, artist profiles and make your personal festival schedule 

4. Find the right venue on the map and enjoy the concert!

 

lost in music