NEWS blog

Tuesday
23 April 2013

Elephants From Neptune esitleb uut EP-d ja sõlmis lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency

Üks hetke kuumimaid rokkbände Eestis, Elephants From Neptune, sõlmis lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency. Bänd lindistab hetkel teist osa oma EP-de triloogiast ning esitleb seda peagi ka Eestis. Lisaks ootab elevante ees esimene kontsert Inglismaal, Londonis.

Selle aasta kevad on ansambli Elephants From Neptune jaoks olnud väga tegus ja edukas. Aprillis sõlmis bänd lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency, mis esindab erinevatel territooriumidel selliseid bände nagu näiteks Disco Ensemble, Rubik, Michael Monroe ning ka Eesti hetke edukaimat ansamblit Ewert and The Two Dragons. Lisaks on agentuuri hingekirjas ka Von Hertzen Brothers, kellega koos Elephants From Neptune juba 1. juunil Rock Cafe’s kontserdi annab.

„Meil on väga hea meel alustada koostööd Fullsteam Agency’ga, sest tegu on Soome eelmise aasta edukaima agentuuriga ning kindlasti ühe parima võimaliku koostööpartneriga noorele bändile,“ kommenteerib Elephants From Neptune manager Karl Sirelpuu.

„Tegu on vaieldamatult ühe parima uue bändiga mida ma üle pika aja kuulnud olen. Nende talent on koheselt märgatav ning meie arvates omavad nad suurt potensiaali väljaspool Eestit,” sõnab bändi värske agent Toni Ritonen.

Hetkel on Elephants From Neptune stuudios ja lindistab teist osa oma EP-de triloogiast. Tulemust on võimalik kuulda esitluskontsertidel nii Tallinnas, Tartus, Viljandis kui ka Londonis. Elevantide esimene kontsert Inglismaal toimub 26. aprillil Londonis, klubis The Miller, ning seda toetavad Eesti Muusika Eksport ja Eesti Autorite Ühing.

Vaata ka:

Elephants From Neptune - Make It Happen (Seducifer)

Elephants From Neptune uue EP esitluskontserdid:

26. aprill – The Miller, London, UK

30. aprill – GenKlubi, Tartu (+ Sibyl Vane)

3. mai – Rubiin, Viljandi (+ Sibyl Vane)

4. mai – Sinilind, Tallinn (+ Three Leg Dog)

 

Lisainfo:

Karl Sirelpuu

karl@bdg.ee

+372 51902859

Friday
19 April 2013

Sibyl Vane is performing in Riga and Klaipeda

Estonia’s indie rock trio is continuing their album presentation tour with shows on Saturday 20thApril at Nabaklab in Riga and on 27thApril at Roxy Club in Klaipeda.

After releasing their debut album “Love, Holy Water and TV” under the Latvian record label I Love You Records in November 2012 Sibyl Vane has grown into real Baltic act. It is no secret that the indie rock trio is most the actively performing Estonian band in Latvia and Lithuania. Sibyl Vane also supported the American alternative rock legend Garbage in their only Baltic show at Palladium in Riga.

“The Baltic scene has become a second home for Sibyl Vane. That is why we don’t think of us as only an Estonian band. Driving up to five thousand kilometers at weekends to perform in different parts of Baltics has become usual for us as well. We love playing in Latvia and Lithuania, it is nice to see new listeners and also the fans who we have already met at our first shows among the crowd. It is a honor, really!” says the band’s bassist Heiko Leesment.

For more information on about dates visit Sibyl Vane’s Facebook site:www.facebook.com/sibylvaneband

Thursday
18 April 2013

Eesti artistid on tõusmas elektroonilise tantsumuusika maailma absoluutsesse tippu

Hetkel on Eestist võrsunud vähemalt kolm noort ja andekat artisti, kes on raketina tõusmas elektroonilise tantsumuusika maailma absoluutsesse tippu. Koostöö tunnustatud rahvusvaheliste plaadifirmade ning agentuuridega on teinud Syn Cole, Beat Service ja Mord Fustang nimedest maailmaklassi tegijad.

 Loomulikult on tõusva edu taga noorte meeste jäägitu pühendumus muusika loomisele ning edu ei ole sündinud üleöö, vaid areng ja läbimurre on toimunud aastatega. Olen hoidnud nende kolme tegemistel pikalt silma peal ning tunnen siirast rõõmu, et eestlastel läheb täna elektroonilise tantsumuusika maailmas suurepäraselt,“ kommenteerib Eesti populaarseima elektroonilist tantsumuusikat kajastava raadiosaate Hirmo Faktor vedaja, DJ Kristjan Hirmo. 


 

Syn Cole
Elektroonilise tantsumuusika maailmas tänaseks juba palju tuntust kogunud Syn Cole ehk Rene Pais on 24-aastane Pärnust pärit DJ (siiani olnud edukas ka trance muusika vallas DNS Project nime all), kes pani hiljuti taskusse väärtusliku plaadilepingu ühe kuumima Rootsi house-DJ ja muusikaprodutsendi Avicii plaadifirmaga 
Le7els. Tänaseks on Syn Cole’i koostöö Avicii managementiga täies hoos ning veebruari alguses müüki paisatud esimest originaallugu „April“ on saatnud suur menu.

Syn Cole tõusis maailma suurtele klubimuusikalavadele eelmise aasta augustis, mil ta debüteeris Suurbritannias ühel Euroopa suurimal, Creamfields-nimelisel tantsumuusikafestivali pealaval Avicii hiti „Silhouettes“ remixiga. Remix jõudis USA iTunes Dance Top 100 edetabelis suisa 20. positsioonile ning see võeti ka mängukavva USA suurimas sateliitraadiovõrgus Sirius XM. 

Syn Cole lugusid ning remikse on oma raadio- ning live-settides korduvalt mänginud maailmakuulsad DJ-d nagu Tiesto, David Guetta, Avicii, Pete Tong, Hardwell, Afrojack jpt.

Syn Cole on koostööd teinud ka USA-s tegutseva Eesti staariga Kerli, kelle loost „The Lucky Ones“ on ta valmistanud suurepärase remiksi. Esmakordselt oli Eestis võimalik Syn Cole‘i kuulata ja näha möödunud nädalal Tartus toimunud Hirmo Faktor klubimuusikapeol. Beat Service 
Artistime Beat Service taga on Pärnust pärit produtsent ja DJ Madis Sillamo, kes on viimasel kolmel aastal oma lugudega tõusnud maailma suurima elektroonilise tantsumuusika online-poe Beatport Trance Top 100 edetabeli esikümnesse.

Alates 2011. aastast on Beat Service tuuritanud ja esinenud rahvusvahelistel klubimuusikaüritustel üle kogu maailma. Käesoleva aasta algus kujunes artisti jaoks tõeliseks läbimurdeks, kui tema uus, koos Neev Kennedyga loodud singel„Not This Time“ sisenes Beatport Top 100 üldedetabelisse. Samal ajal kogus tema värske, Armin van Buureni pala "Waiting For The Night" remiks suurt toetust kõikidelt maailmaklassi DJ-delt ja tantsumuusika raadiojaamadelt kogu maailmas. 

Beat Service‘i muusikat on oma settides mänginud tantsumuusika suurnimed nagu Armin van Buuen, Tiesto, Ferry Corsten, Above and Beyond, Markus Schulz jpt. Just maailma populaarseim DJ Armin van Buuren on see, kes oma „A State of Trance“ raadiosaadetes tihti Beat Service‘i loomingut tutvustab - seda edastavad enam kui 40 raadiojaama üle kogu maailma ning igal nädalal jõuab saade hinnanguliselt 20 miljoni kuulajani.

Äsja esines Beat Service Hollandis A State Of Trance 600 maailamaturnee viimasel showl, mida külastas ligikaudu 30 000 inimest. Alates tulevasest nädalavahetusest astub artist üles viies Austraalia suurlinnas, kus leiab aset legendaarne trance muusika peosari Enhanced Music World Tour. Sel suvel on Beat Service’it oodata esinema ka kodulinna Pärnusse.Mord Fustang
Hetkel USA-s resideeruv 22-aastane electro house’i ja dubstep‘i produtsent ja DJ Rauno Roosnurm aka Mord Fustang on tänaseks teinud juba neli ülesastumist Miamis toimuval maailma suurimal elektroonilise tantsumuusika sündmusel Winter Music Conference, mille iga-aastane külastajate arv ületab 100 000 inimese. 

Mord Fustangi omanäoline saund jäi kõrva maailmas kõrgelt hinnatud elektro-leibelile Plasmapool, kes temaga lepingu sõlmis ning tema lood välja andis ning Beatport online poes müüki pani, kus need püsisid electro müügiedetabeli esikohal ning üleüldises top 10-s mitmeid kuid. See saavutus tõi Mord Fustangile rahvusvahelise menu ja kuulsuse ning selliste välismaa suurartistide nagu Benny Benassy, Tiesto, Moguai, Morgan Page jpt toetuse.

Möödunud nädalal esines noor talent Kalifornias kahel järjestikul nädalavahetusel toimuval muusika- ja kunstifestivalil Coachella, mille esinejaterivi sisaldab elektroonilise tantsumuusika artiste nagu Knife Party, Eric Prydz, Hardwell, Paul Oakenfold, Fedde Le Grand jpt.

Eesti meediale on Mord Fustang intervjuudeks siiamaani olnud kättesaamatu. Sel suvel avaneb selleks hea võimalus - 13. juulil astub artist üles Grind Festil Pärnus.


Rohkem infot:

SynCole
Facebook: www.facebook.com/SynCole
Koduleht: http://www.syncole.com/ 

Beat Service 
Facebook: www.facebook.com/Beatservicemusic/
Koduleht: http://beatservicemusic.com/about
Pressifotod:
https://www.dropbox.com/s/cpovaheh0l35nrq/beat%20service%204.jpg
https://www.dropbox.com/s/hfpw3h0ujqpc85g/beat%20service%202.jpg
https://www.dropbox.com/s/g6ymrh3mwl9xjo7/Beat%20Service%20Logo.jpg

Mord Fustang 
Facebook: www.facebook.com/mordfustang
Koduleht: http://mordfustang.tumblr.com/ 
Pressimaterjal:
http://web.wmeentertainment.com/openpackages/forms/PackageDetail.aspx?OID=8C8411FC94415

Veel fotosid:
http://press.tallinnmusicweek.ee/EDM_Beat_Service.jpg
http://press.tallinnmusicweek.

Tallinn Music Week ja EMT fotokonkursi võidufotod on valitud

Tallinn Music Week ja EMT fotokonkursi raames Instagrami üleslaaditud parimad fotod leidsid äramärkimist žürii poolt, fotode autorid saavad auhinnaks uue nutitelefoni, Braven kõlari või TMW 2014. aasta festivalipassi.

Võitjaks kuulutati foto http://instagram.com/p/Xy5U29S3rm/ kasutajalt nckndr, kellest saab õnnelik nutitelefoni Sony Xperia V omanik, mille pani välja EMT. Kasutaja nckndr profiili näeb siit: http://instagram.com/nckndr/

Delfi hindajad kommenteerivad võidufotot nii: "Tegemist on väga hästi tabatud fotoga. Värvid on maitsekad ja valguse püüdmine on hästi õnnestunud. Ka on pildistajal kompositsiooni sättimisel silma olnud. Pilt annab ideaalselt edasi  nö vaikust enne tormi, ehk kontserdieelset aega. Või võib kerkida mõtteisse kontserdijärgne varahommik, kui jalutada Tallinn Music Weeki ürituselt koju ja päike on juba tõusuteel ent linn veel rahulik."

EMT esindajad lisavad fotot kommenteerides: "Imelised värvid ja selgus Tallinn Music Weeki kontsertide järgsel ja eelsel hommikul. Annab edasi Tallinna kui festivalilinna hommikust ilu ja värskust ja samas väljendab seda emotsiooni, mis valdab uue festivalipäeva hommikul." 

EMT eriauhind ja Braven 600 kõlar EMT poolt läks kasutaja arturs fotole http://instagram.com/p/XyASAVg2dy/#. EMT hindajate sõnul on fotol hästi pildile püütud muusiku emotsioonid.

Tallinn Music Weeki eriauhinna ja seega ka TMW 2014. aasta festivalipassi saab kasutaja hevimees foto eest http://instagram.com/p/XvS7CZrZLF/ , kasutaja täisprofiil on nähtav siit: http://instagram.com/p/XvS7CZrZLF/ TMW peadisainer Uku-Kristjan Küttis Aku Collective'ist toob TMW eriauhinna vääriliseks hinnatud foto puhul välja, et tegu on efektse valguse ja varju kujutamisega ning kujundustiimi lemmikuga algusest peale.

Võitjatega võetakse ühendust. 

Kõik festivali ajal hashtagiga #tallinnmusicweek üleslaaditud fotod on nähtavad siin http://statigr.am/tag/tallinnmusicweek/

Monday
15 April 2013

Pollstar review: Tallinn's travelling circus

 

Tallinn Music Week recorded its greatest success by selling out its roughly 700 capacity April 5 and 6 and cementing its place in the music business conference calendar.
 
About one-third of the delegates were from outside Estonia, an indication that TMW will likely survive the increasing competition that will inevitably come when every European country has a similar conference.
 
So, who are these international visitors? Many of them come from the various European music export offices or similar conferences, along with a press gaggle of about three or four dozen reporters and photographers.
 
When Europe has as many as 50 of these shindigs, there’s a danger that individuality will get diluted as the conference circuit turns into something of a travelling circus.
 
What sets Tallinn apart is government support that goes right up to presidential level, healthy sponsorships, and the imagination and seemingly indomitable spirit of conference organizer Helen Sildna and her team.
 
Jesper Borup, a talent booker for Denmark’s Spot Festival, thinks the warmth of the welcome that the city of Tallinn offers is also a key factor.“I think other countries may struggle to match that,” he told Pollstar. “With the Estonians it seems to be part of their DNA.”
 
It seemed all 700 delegates showed for TMW’s first session, traditionally a keynote speech from Estonia President Toomas IlvesDuring the showcase conference’s five-year history, which began with 150 delegates attending its 2009 debut, Ilves has become the must-see act.
Apart from being a genuine music lover, as opposed to a politician who sees music as a key to the youth vote, Ilves (aka President Cool) is also an engaging speaker.
 
The fact U.S. music mogul Seymour Stein – founder of Sire Records – was in the audience gave him chance to rhapsodise over such Stein signings as Talking Heads and The Ramones – as if Ilves needed an excuse to do that. His speech last year, which came shortly after the Pussy Riot trial, was critical of the way Russia had “shipped the girls off to the Gulag for playing punk music.” This year, he told how his comments had led to him being “excommunicated by the Estonian Lutheran Church.” He didn’t appear as if it had troubled him a great deal.
 
The daily conference programme was an even mix of current music business issues and info for the infant (or embryonic) Baltic music industry.
 
Regular TMW moderator Paul Cheetham ran a role-playing panel designed to clarify the differences between a manager, agent, record company, publisher and so on. Playing the manager’s role, he asked Jonas Holst from Sony Sweden (playing the record company role) what he looked for in a new act. “I like them to have some sort of local representation,” was the reply. Given that was supposed to be Cheetham’s job, Holst had instantly turned role-playing into reality.
 
So, the record company’s first aim is to try to replace the artist’s manager.Cheetham has run this panel for two or three years and by and large he’s toughed it out pretty well. What advice can a panel give to aspiring talent that doesn’t know the difference between a manager, an agent, and a record or publishing company? Perhaps in future this slot should be known as the “Don’t give up your day job” session.
 
Cheetham also moderates a similar panel based on the manager’s role in planning an artist’s career. The man’s clearly a glutton for punishment.
 
As for the showcases, there was chance to pick from over 200 acts, largely from the Baltic states and Finland.
 
If delegates made their choices from the originality (or plain silliness) of the acts’ names, Candy Empire, Dance With Dirt, Edgar Poe’s Favorite Cat, Elephants From Neptune, Fuck You I Am A Robot, Morgue’s Last Chance, Multiphonic Robot, Redneck Rampage, Tenfold Rabbit, and Who Framed Roger Moore? should have played to decent houses.
 
Latvian Music Awards nominee Triana Park opened its set at Rock Café April 6 by greeting the audience with a big shout of “Hello Tallinn,” apparently undeterred by the fact that there was only a half-dozen people in the room.
 
It steadily filled with a crowd that appeared to know all of the band’s repertoire. One particularly animated fan hadn’t forgotten to bring his air guitar.
 
-- John Gammon

Thursday
11 April 2013

Selgusid Tallinn Music Weeki lõplikud külastusnumbrid: festivalil käis 17 038 inimest!


Tallinn Music Weeki külastajanumbrid said täiendust – festivali õhtusi kontserte, linnalavasid ja "TMW jutud" vestlusringe külastas kokku üle 17 000 inimese.


Möödunud nädalal aset leidnud järjekorras viies Tallinn Music Week rõõmustas arvatust suuremat hulka muusikasõpru. Koos õhtuste ja linnalava kontsertide ning "TMW jutud" vestlusringidega sai Tallinn Music Weekist vahetult osa 17 038 inimest.

Festivali kontsert- ning konverentsiprogrammi külastanud delegaatide hulk oli
samuti kõigi aegade suurim, küündides 748 inimeseni, kellest enam kui pooled
olid Tallinna saabunud piiri tagant."

TMW partneri Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektori Taivi Koitla sõnul rõõmustab Viru Keskus koos Tallinn Music Weekiga arengute üle. "Tallinn Music Week on erakordselt tänuväärne sündmus, mis puudutab omanäoliste ja uudsete muusikakollektiivide tutvustamisega palju suuremaid masse kui kontsertide kokkuvõtvad külastajate numbrid näitavad. Ainuüksi Viru Keskuses viibis sel aastal linnalavade projekti raames toimunud kontsertide ajal kolm korda rohkem inimesi, kui eeltoodud külastusnumber näitab. Samuti vahendas TMW sel aastal veebis otseülekandeid, mis võimaldasid muusikast osa saada ka neil huvilistel, kes mingil põhjusel kontserdipaika tulla ei saanud," lisas Koitla.

TMW ühe peatoetaja EMT poolt välja arendatud nutitelefonirakendust "EMT Live" laaditi alla enam kui 3000 korral. „EMT Live" võimaldab sirvida festivalide ja sündmuste programme, koostada oma kava, seada meeldetuletusi sündmustele ning ka pileteid osta.

Tallinn Music Week on Baltikumi suurim siseruumides toimuv muusikafestival ja muusikatööstuse konverents, mis toimus möödunud nädalavahetusel, 4.-6. aprillil.

Tallinn Music Week kasvab hoogsalt:

2013 aasta:
33 lava
233 artisti 19 riigist
167 artisti E
estist
17 038 festivalikülastajat
748 delegaati, kellest 367 Eestist
381 välisdelegaati
65 043 unikaalselt kodulehekülastust 122 riigist

2012 aasta:
27 lava
183 artisti 13 riigist
150 artisti Eestist
11 200 festivalikülastajat
589 delegaati, kellest 283 Eestist
306 välisdelegaati


61 549 unikaalset kodulehekülastust 110 riigist

Kommentaare välisdelegaatidelt:

Nils Bernstein, Matador Records (USA):
I was very impressed with my first visit to Tallinn Music Week, the perfect mix of ideas, conversation, and music. It is one of the most professionally-run festivals of its kind, but with the convivial attitude of SXSW. Before coming to TMW, I didn't realize what a modern and creative capital Tallinn is (and what great restaurants!), and events like this illustrate what an important tool music can be for cultural diplomacy. Some of the Estonian artists I was pleased to discover included Jakob Jukham, Mari Kalkun, Kannabinõid, Odd Hugo, Argo Vals. Can't wait to come back!

Kieron Tyler, MOJO magazine, theartsdesk.com, Billboard (UK):
Six years ago, the idea of Tallinn Music Week - not even a Tallinn Music Week that's just celebrated its fifth year - was no doubt weird and maybe seemed even pointless to a lot of people. But as has been proved repeatedly, showing the music of Estonia off is well worth doing. And for the simplest reason of all - loads of it is great. Proper great. World-class great. TMW also stands apart as no judgements are made about genres or styles. Folk, jazz and classical are welcomed. So is the rest of the world, here to show themselves off to Estonians and non-Estonians alike. But the presence of the world in Tallinn can't drown out the seductive, lilting, emotive core of the best of Estonia's music. It's unique. As is Tallinn Music Week.

Peter Jenner, Sincere Management (UK):
Tallinn was built as a trading post, where East and West could meet, that is what Tallinn Music Week is doing now for the Music Industry. The range of music is wide, the production, sound and lights at the venues are terrific, and reflects the quality of the music. The concerts in the book-shops and galleries opens the festival for the whole town - a terrific idea. I loved my visit, and maybe we can open some doors for music and not just for Estonia. Having a President who loves music is a gift not only for the music community in Estonia, but it could also be for the rest of Europe!

Ilya Bortnuk, Stereoleto Festival (RUS)
For sure, TMW is the best and nearest place for meeting between Russia, Baltics and other Europe for music professionals. There is a great possibility for Russian artists to be known as well - this time there were 6 bands from Russia - hope this number will grow in future! TMW could be (and is already becoming) a reason for Russian youngsters to go to Estonia and discover not only a vivid and diverse music scene, but the whole country - with its culture, cuisine, design, people.

Stephen Budd, Stephen Budd Music (UK):
I think TMW is becoming an essential date in the music conference calendar.

Guntars Racs, MicRec Publishing (LV):
For several years Latvian artists were more active in exporting their success internationally, but since Tallinn Music Week is on the map, Estonian music industry has made a big jump that now overtakes the leadership of the Baltic Music Market. To be at the Tallinn Music Week is like being in the middle of everything what’s important in the music world of the whole region.

Jonas Holst, A&R, marketing creative Sony ATV Publishing (SWE):
After spending another (great) weekend in Tallinn at Tallinn Music Week it gets obvious how important such events are. And fun, not the least. This is a platform that is very valuable for the industry as a whole, to be able to get together and network, access to local businesses and most of all, local bands.

Bruno Roze, I Love You Records (LV):
Undoubtedly TMW has put our region on world's music map as ones to watch out for. It is amazing how many talented and unique bands we have. For me personally TMW highlight was our own MaiNekk performance at Kino Sõprus. Also Finnish Kiki Pau and Big Wave Riders, Estonian Argo Vals and I cannot keep from mentioning vms our label artists Alise Joste, Sibyl Vane and Zebra Island.


Festival tänab oma partnereid ja sponsorid:
Suursponsorid: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Toetajad: Red Bull Music Academy, Tuborg Music, Tallink
Partnerid: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Viru Keskus, Hansabuss, EAÜ, EMAK, garage48, ISIC, Müürileht, RGB, Eventech, Papyrus, ETEP, CEETEP
Finantseerimine: Kultuuriministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Kultuurkapital, USA saatkond, EAS / Euroopa Regionaalarengu Fond

Festivali disain: AKU
Festivali kodulehekülg: Velvet

Estonia.eu – positively surprising

visitestonia.com


Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist, mis pakub liikmesriikidele toetust, et ühtlustada erinevate piirkondade arengut ning tugevdada majanduslikku ja ühiskondlikku sidusust Euroopa Liidus


www.tmw.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek

lost in music