NEWS blog

Thursday
18 September 2014

Homne Vaba Lava teatri avapidu toimub üle terve maja

 

Vaba Lava blackbox

Telliskivi Loomelinnakus asuv Vaba Lava kompleks on külastajatele avatud alates homme õhtust. Avapeol, mille programmi kureerib Tallinn Music Week, saab tutvuda kogu majaga, esinejad astuvad üles neljas saalis.

Avaõhtu peaesineja on kevadisel Tallinn Music Weekil laineid löönud Berliini trio Ballet School. Värskekõlalise popmuusika esirivistusse kuuluv kollektiiv esitles vaid nädal enne Tallinna kontserti maineka Bella Unioni plaadifirma alt ilmunud esikalbumit “The Dew Lasts an Hour”.  The Cocteau Twinsi, The Cure’i ja Madonna varasest loomingust innustunud bändi trumbid on klassikalised meloodiad, päris sõnad ja karismaatiline lauljatar Rosie Blair. Lisaks saab pealaval kuulda Eesti eksperimentaalse elektroonika esindajat, muusikut ja produtsenti Vul Vulpest.

Programm toimub avamisööl paralleelselt neljas saalis – fuajees, ehk restoranis Foody Allen, mis serveerib sööki-jooki peo lõpuni, suures teatrisaalis, proovisaalis ning avapeo puhul erandkorras ka Vaba Lava valgusküllastes kontoriruumides.

Proovisaalis saab kaasa elada Sandra Sillamaa, Tõnu Tubli ja Arno Tamme folk-punk jämmile, kontoriruumidesse sisseseatud saali kureerib aga Hea Uus Heli festival - seal astuvad lavale Algorütmid, Hevonen ning DJ-d Mihkel Tomberg ja Aivar Tõnso.

Homme õhtul uksed avavas tänavatoidurestoranis Foody Allen mängivad plaadimuusikat armastatud Eesti Popsi DJ-d Erkki Tero ja Janek Murd.

 

Ajakava, reede, 19.09 

Pidu kestab 22.00 – 02.00

FOODY ALLEN

DJ-d: Janek Murd ja Erkki Tero (Eesti Pops)

 

SUUR SAAL

23.30 Vul Vulpes

00.30 Ballet School (DE)

 

KONTOR

23.00 algorütmid

00.00 Hevonen

+DJ-d:

Mihkel Tomberg

Aivar Tõnso

 

PROOVISAALi folkpunk-jämm

Sandra Sillamaa, Tõnu Tubli, Arno Tamm ja sõbrad

23.00 – 23.30

00.00 – 00.30

Piletid homsele avapeole on müügil Piletilevis hinnaga 8€  ja ukselt hinnaga 10€

 

TAGS: News

Vaba Lava avapeo peaesinejaks on TMW-il esinenud Ballet School Berliinist

 

Ballet School. Foto Sophie Allen.

Järgmisel reedel, 19. septembril avab oma uksed Telliskivi Loomelinnakus asuv Vaba Lava kompleks. Avapeo peaesinejaks on sel nädalal Londonis oma esimest albumit esitlenud Ballet School Berliinist. Pidu toimub neljas saalis, üle terve maja.

Vaid nädal enne Tallinna kontserti maineka Bella Unioni plaadifirma alt ilmunud esikalbumit “The Dew Lasts an Hour” Londonis esitlenud Ballet School on värskekõlalise popmuusika esirivistusse kuuluv trio Berliinist. The Cocteau Twinsi, The Cure’i ja Madonna varasest loomingust innustunud bändi trumpideks on klassikalised meloodiad, nutikad laulusõnad ja karismaatiline lauljatar Rosie Blair - tulemiks tõeline 21. sajandi popmuusika. Ballet School esines Tallinnas ka märtsikuus, olles üheks oodatuimaks artistiks Tallinn Music Weeki kirevas programmis. Rahvast pilgeni täis Von Krahli teatrisaalis, Raadio 2 laval esinenud Ballet Schooli kontserti nimetasid nii mõnedki hiljem festivali kõrghetkeks. Bänd on pälvinud ka rahvusvahelise pressi tähelepanu, muuhulgas esineti äsja live etteastega BBC Radio 2-s.

Lisaks Ballet Schoolile saab Vaba Lava avaõhtul pealaval kuulda Eesti oma eksperimentaalse elektroonika esileedit, muusikut ja produtsenti Vul Vulpest. Väikest saali kureerib Hea Uus Heli festival ning seal astuvad lavale Algorütmid, Hevonen, Mihkel Tomberg ja Aivar Tõnso. Programm toimub avamisööl paralleelselt neljas saalis – fuajees ja restoranis, suures saalis, väikses saalis ning proovisaalis.

Avanädalavahetuse mitmekülgsest programmist leiab muuhulgas ka laupäevaõhtuse Jazzkaare kontserdi, kus astuvad üles Ingrid Lukas koos trummar Patrick Zossoga ning Soome klahvpilli virtuoos Tuomo ühes beatboxija Felix Zengeriga. Etenduvad ka kaks Vaba Lava kuraatorprogrammi lavastust - Pulitzeri auhinnaga pärjatud näitekirjanik Annie Baker’i "Alustame algusest", lavastaja Adrian Giurgea (US), produtsent R.A.A.A.M.; ning pühapäeval, 21. septembril Ivar Põllu lavastus „Mikiveri tagi”, mis räägib Mikk Mikiverist, Lavakunstikoolist ja XI lennust. Külalisetenduse lavastusega „Õhtud külas Dikanka lähistel: tühistatud” annavad laupäeval, 20. septembril lavastuskunstnik Dmitri Krõmovi tudengid Moskvast.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol.

Piletid 19.09 toimuvale avapeole on alates esmaspäeva hommikust müügil Piletilevis hinnaga 8€  ja ukselt hinnaga 10€.

TAGS: News

Tartu muusikanädal toob reedel-laupäeval Uuele Õuele tasuta kontserdid, plaadituru ja muusikaviktoriini

 

Uus Õu. Foto: Patrik Tamm

Sel nädalavahetusel, 22.-23. augustil toimuva Tartu muusikanädala kavasse on lisandunud ka päevaprogramm kultuurihoovis Uus Õu. Mõlemal festivalipäeval leiab Uuest Õuest nii kontsertesinemisi ja DJ-sette kui sportlikke ja ajugümnastilisi ettevõtmisi. Lisaks on müügil värskekõlalist muusikat ja kohalike moekunstnike loomingut.

Uue Õue programmi soojendusringiks on reedeõhtune pinksiturniir ja sellele järgnev muusikaviktoriin, kus kiiremad ja nupukamad saavad oma võimed proovile panna. Pärast muusikaviktoriini toovad lõppevasse suveöösse palmide- ja päikeseloojangumuusikat plaadifirma Frotee vedajad Martin & Erki ehk BALEARICTARTU.

Laupäeval jätkub päevane programm traditsioonilise Uue Õue lastehommikuga, mis sel nädalal seotakse muusikanädala programmiga. Kohe pärast lastehommikut algab õhtuni kestev tasuta kontsertide programm, kus tantsulist meelt arendavad DJ-d Madis Nestor,Madis Järvekülg ja Raul Saaremets. Hoogsate biitide ja sämplitega hoiavad tuju üleval ka Mimicry ja Lost in Systems ning klubiõhtulgi esinev Leedu indibänd Without Letters. Tantsuliste laivide vahel pakub vaheldust Lauri Tederi akustiline looming.  

Tartu muusikanädal toetab tänavu ka jalgrattakultuuri. Nii on velofännidele laupäeval kell 14-17 avatud Ratta putitamise workshop, kus Tartu Eksperimentaalse Rattatehase eksperdid jagavad näpunäiteid rattahoolduseks. Ühtlasi on melomaanidel võimalik soetada erinevat muusikakraami Biit Me pop-up plaadipoest ning moeteadlikumad saavad täiendada oma garderoobi ja ehtekogu Unified Fieldi ja Kutchi Mutchi poodides.

Muusikasõprade nälga kustutavad Villem Variku salatibaar ning hiljuti gurmeemaailma vallutanud mehhiko kööki pakkuv Mehhiko toidu food-stand. Kohaliku õlle- ja siidrivalikuga kostitab Naiivi välibaar.

Juba reede ennelõunal alustab Genialistide suures saalis bändikoolitus, mille teemadeks on tänavu välistuuride organiseerimine, muusikalise tegevuse alustamine ja partnerite leidmine Lätis ja Soomes ning laulukirjutamisoskuste lihvimine. Lisaks toimuvad Bändilaboriindividuaalsed mentorluse sessioonid.

Uus Õu programm Tartu muusikanädalal 22. ja 23. augustil:

R 22.08

11.00–15.00 Bändikoolitus (Genialistide Klubi suures saalis)

15.00–17.30 BändiLabor (Genialistide Klubi suures saalis)

17.00–20.00 Tartu muusikanädala pinksiturniir (Uus Õu)

20.00–21.30 Tartu muusikanädala muusikaviktoriin (korraldavad Kaarel Arb ja Grete-Stina Haaristo) (Uus Õu)

21.00 uksed Tartu Uues Teatris

21.30–03.00 FROTEE esitleb: BALEARICTARTU. Mikroplaadifirma esindajad Martin & Erki mängivad Uues Õues ja Genklubis palmide- ja päikeseloojangumuusikat. 

22.00 Klubiõhtu algus Tartu Uues Teatris

L 23.08

12.00–14.00 Lastehommik (Uus Õu)

14.00–17.00 Ratta putitamise workshop: Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas ja Ken Kamenjuk (Uus Õu)

Samaaegselt tasuta kontserdid Uues Õues:

14.00–15.30 Madis Nestor (DJ)

15.30–16.00 Lauri Teder live

16.00–17.30 Without Letters (bändi DJ set)

17.30–18.00 Lost in Systems live

18.00–19.30 Madis Järvekülg (DJ)

19.30–20.00 Mimicry live

20.00–21.00 Raul Saaremets (DJ)

Õues võtavad koha sisse:

·      Biit Me pop-up plaadipood

·      Mehhiko toidu foodstand

·      Villem Variku salatibaar

·      Naiivi välibaar

·      Unified Field ehted

·      Kutshi Mutshi ehted ja kleidid

·      Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas

TAGS: News

Tallinn Music Week läheb Tartusse

Carnival Youth Lätist on üks kolmest välisesinejast Tartu muusikanädalal.

Tartu muusikanädala peamiseks eesmärgiks on tutvustada publikule päevakajalisi Eesti ja lähiriikide artiste. Välisesinejaid on selle aasta programmis kolm – rahvusvahelist tähelepanu ja autiitleid noppinud Kongo-Soome hiphopi grupp Gracias, postrokki elektroonikaga segav Leedu bänd Without Letters ja tarmukalt üle Euroopa publikut võitev Läti indifolgi kollektiiv Carnival Youth.

Eesti muusikat esindavad vaid harvade live'dega üles astuv Ajukaja & Andrevski (mitte algselt välja kuulutatud Popidiot), bassimuusika tandem Faun Racket, äsja aasta põnevaima kodumaise albumi üllitanud artpop trio Badass Yuki, Kalamaja hiphop-filosoofid DVPH ja Tartu elektroonikute uus saadik Sander Reinus. Klubiõhtute DJ-settide eest kannavad hoolt pealinna popi peosarja Tallinn Jäck City residendid ning kiiksuga house-muusikale keskenduv rühmitus Parmani People.

Et muusikanädalavahetus Tartus oleks täielik, saab 23. augustil Uues Õues (Lai 37) kuulata akustilisi etteasteid valitud festivaliartistidelt, külastada Biit Me pop-up-plaadipoodi, lüüa kaasa eestimaise särgibrändi SWÄRK töötoas, osaleda lauatenniseturniiril ning mekkida käsitööõlut ja muud maitsvat.

Kõigil muusikutel ja muusikaelu korraldajatel on Tartu muusikanädala raames reedel, 22. augustil kl 11-15 võimalus osaleda bändikoolitusel, mis toimub koostöös BändiLaboriga. Bändikoolituse täpne ajakava ja programm on alates 14. augustist leitav Tartu muusikanädala veebilehel.

Tartu muusikanädala täpse programmi ja info esinejate kohta leiab veebilehelt www.tartumuusika.ee, sündmuse piletid on alates 8. augustist müügil Piletilevis: eelmüügist hinnaga 7 eurot / õhtu, kohapealt 10 eurot (kõigile, kes on liitunud Tartu muusikanädala Facebooki-sündmusega ka ukselt 7 eurot)

Reede, 22.08

 

21.00 UKSED

22.00–22.30 SANDER REINUS

23.00–23.45 CARNIVAL YOUTH (LV)

00.00–00.45 DVPH

01.00–01.45 GRACIAS (FIN)

02.00–04.00 PARMANI PEOPLE

 

Laupäev, 23.08

 

21.00 UKSED

22.00–22.45 BADASS YUKI

23.00–23.45 FAUN RACKET

00.00–00.45  WITHOUT LETTERS (LT)

01.00–01.45 AJUKAJA & ANDREVSKI

02.00–04.00 TALLINN JÄCK CITY

 

Tartu muusikanädalat toetavad Tartu linn ja Kultuurkapital.

TAGS: News

Viiuldaja Maarja Nuut valiti maailmamuusika messi WOMEX showcase põhiprogrammi

 

Maarja Nuut. Foto Rene Altrov

22.-26. oktoobrini Hispaanias, Santiago de Compostelas toimuva maailmamuusika suursündmuse põhiprogrammi pole kunagi varem kuulunud ükski Eesti artist. Omamoodi pärimusmuusikute rahvusvahelise kvaliteedimärgi sümboliks kujunenud kutset on taotlenud mitmed  Eesti esinejad, aga seni tulemusteta.

Womex on rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek, mis tähistab tänavu 20ndat juubelit. Ühendades omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu“, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad, on see sündmus kujunenud suurimaks omataoliseks maailmas.

Tänavuse Womexi muusikafestivali programmis on 32 artisti, kelle hulgas on žanri absoluutsed  tippnimed, nagu näiteks Ed Motta Brasiiliast, Ethiocolor Etioopiast, Orkestra Mendoza Ameerika Ühendriikidest jt. Meie regioonist on põhiprogrammis esindatud soomlaste  Ilkka Heinonen Trio ja Viljandiski esinemas käinud Otava Yo Venemaalt.  Aastaid väldanud töö tulemusena  kuulub sellesse hoolega valitud seltskonda tänavu ka Maarja Nuut.

Maarja Nuut on Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja, kes oma muusikas võtab eeskuju peamiselt  vanade külapillimeeste mängust  ja pärimustantsude mustrijoonistest. Kasutades looperi minimalistlikke rütme loob ta oma esinemistel omanäolise helimaailma, kus traditsioonilised tantsulood, laulud ja jutud põimuvad live-elektroonikaga. Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat "Soolo", mis on pälvinud tähelepanu ja tunnustust juba mitmel pool maailmas. Plaat valiti tunnustatud inglise ajakirja fRoots lemmikute hulka ning jõudis ka nende kogumikplaadile.

Womexi messist võtab lisaks Maarjale oma messiboksiga osa ka MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse delegatsioon ja  mitmed Eesti pärimusmuusikud, et tutvustada kohalesõitnud delegaatidele siinset muusikat ja keskuse tegevust. Kohal on ka Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa, et saada inspiratsiooni järgmise suve festivali esinejatevaliku kokkupanemiseks.

Vaata lisa ka:

http://www.womex.com

http://www.maarjanuut.com/

http://www.folk.ee

TAGS: News

Tallinn Music Week Positivusel sel nädalavahetusel

Reedest pühapäevani on Tallinn Music Weeki tiim seltsiks tervelt 19 heale Eesti artistile Baltikumi suurival muusika- ja kunstifestivalil Postivus. Allpool TMW telgi ja Palladium / Tallinn Music Weeki lava ajakava.

TMW telgis esinevad:

Reedel, 18. juulil

16.00 DJ Madis Aija

18.00 Wilhelm

20.00 Avoid Dave

Laupäeval, 20 juulil

12.00 DJ Sander Mölder

13.45 Frankie Animal

15.15 Margaret

16.45 Leslie Da Bass

18.00 Grind DJs

Pühapäeval, 21. juulil

12.00 Mõnus keskpäevane brunch Raadio 2 Dj-de ja maitsva kamajoogiga

Palladium / Tallinn Music Weeki lava ajakava:

Laupäeval, 20 juulil

14.15 Trad.Attack!

15.45 Inga & Bass

17.15 Wilhem

19.15 Marten Kuningas

Pühapäeval, 20. juulil

13.00 Argo Vals Band

14.30 Kali Briis

16.00 Three Leg Dog

Kokku astuvad Positivusel üles 19 Eesti artisti. Lisaks ülalnimetatutele ka Junk Riot Nordea ja I Love You laval (ILY lava õige esinemiskellaaeg on 18.00!);  Frankie AnimalTallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair I Love You laval; Daniel Levi Palladium laval; Avoid Dave, Dave Storm, DJ Quest & Paul Oja, Leslie Da Bass, Margaret, MHKL & K-Sein, Mr. Nestor ja Sander Mölder Red Bull Music Academy laval.

TAGS: News