Tuesday
27 May 2014

Neli Baltikumi artisti astuvad sel nädalal üles Primavera Sound festivalil Barcelonas

Eesti elektroonilise muusika produtsendid Firejosé ja Sander Mölder.

28.-31.maini Barcelonas toimuval Primavera muusikafestivalil esitlevad The Baltic Scene ja Pieci.lv indie bändi Tenfold Rabbit ning elektroonilise muusika produtsente Firejosé,  Sander Mölder ja NiklavZ. Lisaks korraldavad The Baltic Scene, Tallinn Music Week ja Läti raadiojaam Pieci.lv’ga tutvumisürituse Baltikumi muusikamaailmaga.

Primavera on kõrgelt hinnatud linna- ja muusikafestival, mida külastab iga-aastaselt umbes 150 000 muusikasõpra, kelle hulgas ka märkimisväärne arv eestlasi. Varasematel aastatel pole festivalil ükski Eesti ega Baltikumi artist üles astunud.

Festivaliga paralleelselt toimub ka muusikatööstuse professionaalidele suunatud konverents Primavera Pro. Tänavu on programmis ka paneel Baltikumist kui uuest,  kiiresti muutuvast ja avastamisväärt muusikaturust. Paneelist võtavad osa Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna, tunnustatud Läti raadio-DJ Toms Grevinš ning Leedu produtsent, plaadifirma Silence ja klubi Opium omanik Vidmantas Cepkauskas, paneeli kureerib The Baltic Scene eestvedaja Natalie Mets

Neljapäeva pealelõunal kl 16-18 tutvustavad Baltikumi muusikaelu välispressile ja kohalikule muusikatööstusele Tallinn Music Week, Baltikumi muusikaelu edendav portaal, agentuur ja promootor The Baltic Scene ning värskele ja põnevale muusikale orienteeritud Läti raadiojaam Pieci.lv.

Eesti artistide osalemist festivalil toetab Eesti Kultuurkapital.

Artistid:

Firejosé


http://www.soundcloud.com/firejose

Sander Mölder


http://www.soundcloud.com/sander

Neljapäev, 29. mai

03.00 - 03.45 adidas Originals Stage (Festival site)

Reede, 30.05

13.00 - 13.30 DayPro Stage (La Seca)

 

Tenfold Rabbit


Neljapäev, 29.05

17.30 - 18.00 DayPro Stage (La Seca)

 

23.00 - 23.45 adidas Originals Stage (Festival site)

http://www.facebook.com/tenfoldrabbit

 

NiklavZ


Neljapäev, 29.05

19.00 - 19.45 adidas Originals Stage (Festival site)

Reede, 30.05

 

13.45 - 14.15 DayPro Stage (La Seca)

https://soundcloud.com/niklavssekacs

 

Thursday
15 May 2014

TMW awarded the title of Best Host City Champion for promoting Tallinn by the Yearly Music Convention Awards (YMCA) at The Great Escape in the UK.

 

I Wear* Experiment performing at Tallinn Music Week 2014 city stage in the historic Jaani Seek. Photo: Diana Pashkovich.

The Yearly Music Convention Awards 2014 took place on the final day of The Great Escape last weekend in Brighton awarding Tallinn Music Week the title of Best Host City Champion. Other nominees were Berlin Music Week, Waves Vienna, The Great Escape (Brighton) and Reeperbahn Campus in Hamburg.

The co-founder of The Great Escape and programmer of the legendary Glastonbury festival Martin Elbourne comments: "As well as championing great new music, the best showcase festivals also champion their host cities, and Tallinn Music Week has been particularly good at raising the profile of Estonia and its capital within the global music industry. By utilising so many great buildings across the city for its shows, and with its innovative food programme and special events for international delegates, TMW was a deserving winner of our first YMCA for Best City Champion”.

Tallinn Music Week has received annual awards of YMCA before – Best New Showcase Festival in 2012; a year later TMW conference venue Nordic Hotel Forum was awarded the title of Best Conference Hotel.

The Great Escape and YMCA are not the only music industry organizations that value Tallinn as a music and culture destination.

The head of Finnish Fullsteam music agency Juha Kyyrö says: "TMW makes you feel like Tallinn is the new Berlin. Everyone is here, and everything is easy and amazing.”

The manager of the legendary Pink Floyd Peter Jenner adds: "Tallinn was built as a trading post, where East and West could meet, that is what Tallinn Music Week is doing now for the Music Industry. The range of music is wide, the production, sound and lights at the venues are terrific, and reflect the quality of the music. The concerts in the book-shops and galleries open the festival for the whole town - a terrific idea.”

Tallinn Music Week is the biggest talent showcase festival of the Nordic Baltic region. The next Tallinn Music Week takes place from 26th to 28th March 2015.

Wednesday
14 May 2014

Tallinn Music Week sai Inglismaa olulisimalt talendifestivalilt Tallinna tutvustamise eest “parima linna-tutvustaja” tiitli

 

 I Wear* Experiment esinemas Tallinn Music Week 2014 linnalaval ajaloolises Jaani Seegis. Foto: Diana Pashkovich.

Möödunud nädalalõpul Inglismaal Brightonis toimunud muusikafestivali The Great Escape raames peetud muusikaauhindade tseremoonial Yearly Music Convention Awards (YMCA) pälvis Tallinn Music Week parima võõrustajalinna-tutvustaja (“Best Host City Champion”) tiitli.  Teised nominendid olid Berlin Music Week / Berllin, Waves Vienna / Viin, The Great Escape / Brighton ja Reeperbahn Campus / Hamburg.

Tänavust auhinda kommenteerides selgitab The Great Escape festivali juht ning legendaarse Glastonbury festivali programmikoostaja Martin Elbourne, et lisaks hea uue muusika esitlemisele tutvustavad talendifestivalid edukalt ka oma kodulinnasid: “Tallinn Music Week on olnud silmapaistvalt tulemuslik kogu Eesti riigi ning Tallinna linna positiivsel tutvustamisel rahvusvahelisele muusikatööstusele. Tänu linna erinevate põnevate ehitiste ja asukohtade kaasamisele festivalikavva, uuenduslikule restoraniprogrammile ja väliskülalistele korraldatud eriüritustele on Tallinn Music Week igati välja teeninud esmakordselt välja antava parima võõrustajalinna-tutvustaja tiitli.”

Iga-aastaselt väljaantavaid YMCA auhindu on Tallinn Music Week pälvinud ka varem – 2012. aastal toodi koju parima uue tulija auhind (Best New Showcase Festival), 2013. aastal pälvis parima konverentsihotelli auhinna Tallinn Music Weeki pikaaegne partner, TMW konverentsi toimumiskoht Nordic Hotel Forum.

The Great Escape ja YMCA pole ainsad muusikatööstuse organisatsioonid, kes Tallinna muusika- ja kultuurireiside sihtpunktina hindavad.

Soome muusikaagentuuri Fullsteam juht Juha Kyyrö ütleb: “Tallinn Music Weeki ajal tundub, et Tallinn on uus Berliin. Kõik on kohal, kõik on lihtne ja vaimustav.”

Legendaarse Pink Floydi manager Peter Jenner lisab: “Tallinn oli juba keskajal ida ja lääne kaubateede sõlmpunktiks. Samasuguse rolli on Tallinn Music Week tänaseks muusikatööstuses välja võidelnud. Siin loodav muusika on mitmekülgne, kontserdipaigad on võrratud ja tasuta linnalavakontserdid raamatupoodides, galeriides ja kohvikutes on geniaalne idee – kingitus nii linnarahvale kui ka väliskülalistele.”

Tallinn Music Week on Põhja ja Balti regiooni suurim talendiesitlusfestival.

2015. aastal on festivalikuupäevadeks 26.-28. märts.

Thursday
17 April 2014

Skype’i auhinna pälvis tänavu Odd Hugo

Odd Hugo

Tallinn Music Weeki toetaja Skype’i poolt kuuendat aastat välja antava auhinna võitjaks valiti sel aastal Tartust pärit indie-folk bänd Odd Hugo. Äsja teise Euroopa tuuri lõpetanud bändile kaasneb maineka tiitliga Skype’s Go Change the World Award ka 3500 € suurune rahaline preemia.

Nathan Westleybriti kultuuriväljaandest Crack Magazine arvab Eesti muusika suurlootusest järgmist: “Odd Hugo kontserdil sai hetkega selgeks, miks seda bändi juba eelmisel aastal TMW esinejate seast esile tõsteti. Mitmekihilisus ja tugevad meloodiad tagavad neile vajaliku arsenali, kõlamaks veenvalt ka näiteks Later with Jools Hollandi saates. Neis on The Nationali selgroogu ja Tom Waitsi hinge.”

Skype’i maailmavallutuse auhinna ehk Skype's Go Change The World Award võitja selgitati välja Tallinn Music Weeki festivali delegaatide ja välispressi ühisel valikul. Lisaks auhinnavõitjatele said enim nominatsioone I Wear* Experiment, State of Zoe ja Tenfold Rabbit.

“Mul on hea meel, et saame toetada bändi, kellel on juba praegu ette näidata tugev lavakogemus ja rahvusvaheline ambitsioon. Hoiame Odd Hugole pöialt ja loodame neid peagi näha juba suurtel lavadel,” ütles Skype Eesti juht Andrus Järg.

Juba möödunud aastal Tallinn Music Weekil kõneainet pakkunud Odd Hugo erilise helikeele tunnusmärkideks on intensiivsete harmooniatega mänglev kahehäälne laul, bluesi mõjutustega ja veidi räsitud kõlaga kitarride kooslus, ukulele, klaver, dünaamiliselt tundlikud trummid ning vaskpillid. Möödunud suvel anti välja omanimeline debüütalbum ning tänaseks on bändil taskus ka leping Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency, mis esindab erinevatel territooriumidel selliseid põhjanaabrite artiste nagu Disco Ensemble, Michael Monroe ning ka Eesti artiste Ewert and The Two Dragons ja Elephants From Neptune. Koostöölepingud on sõlmitud ka agentuuridega Saksamaal ja Hollandis ning uuest hooajast ka Šveitsis.

Äsja naasis suurepärase live-esineja mainega Odd Hugo oma teiselt Euroopa tuurilt, mis viis bändi üheksa kontserdi käigus läbi Saksamaa, Hollandi ja Belgia. Viimase aasta jooksul on lisaks veel esinetud ka Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Ungaris. Hetkel käib kibe ettevalmistustöö juulikuise tuuri jaoks. “Kontserte on tulemas kodus Eestis, aga ka Saksamaal, Poolas, Belgias, Hollandis, Soomes ja Lätis ning juba 7. juunil lendame Prantsusmaale, et astuda üles festivalil Europavox”, avaldab Odd Hugo manager Rein Kutsar bändi tulevikuplaane.

Kutsari sõnul plaanitakse 3500-eurone auhinnaraha osaliselt kulutada instrumentide ja tehnika soetamiseks ning osaliselt uue singli salvestuskulude katmiseks.

Taani rahvusringhäälingu staažikas muusikaajakirjanik ja produtsent Jan Sneum tõdeb, et kuigi on Odd Hugot oma saates ka varem mänginud, siis pärast viimast Tallinn Music Weeki pühendas ta bändile lausa terve tunni eetriaega. “Minu jaoks on tegu väga võluva seguga Tartust ja Teksasest,” kommenteerib Sneum.

Tallinn Music Week 2009 Skype auhinna võitjaks oli Popidiot, 2010. aastal pälvis võidu Iiris, 2011. aastal Ewert and the Two Dragons, 2012. aastal Talbot ja 2013. aastal Elephants From Neptune.

Tallinn Music Week 2015 toimub 26.-28. märtsil. Artistide taotlusvoor algab septembri keskpaigas.

 

Tutvu Odd Hugoga:

https://www.facebook.com/oddhugoband

https://soundcloud.com/oddhugo

Thursday
17 April 2014

Skype award goes to Odd Hugo

 

Odd Hugo. Photo Renee Altrov.

Tallinn Music Week Skype Award goes to the indie folk band Odd Hugo from Tartu. The band that has just finished its second European tour will receive a 3500 Euro prize together with the prestigious title of the Skype’s Go Change the World Award.

Odd Hugo is quite rightly one of the brightest hopes of Estonian music as Nathan Westley puts it in Crack Magazine. “It became clear within seconds why they had previously sent pulses racing; tight and with a keen ear for a melody, they have all the hallmarks of a band that wouldn’t be out of place on a middle-tiered slot on Later With Jools Holland,” Westley adds and compares them to The National and Tom Waits.

The winner of the Skype's Go Change The World Award was selected by the delegates of Tallinn Music Week and international press. Next to the winner I Wear* Experiment, State of Zoe and Tenfold Rabbit received the most nominations.

“We’re really glad for the chance to support a band with an already strong stage experience and international ambition. We’ll be cheering for Odd Hugo and hope to see them soon on big arenas”, said Andrus Järg, Managing Director of Skype Estonia.

Odd Hugo released its debut album last summer. The specific sound of the band is characterized by playful vocal of intense harmonies, a bluesy and somewhat ragged guitar combo, ukulele, piano, dynamic-sensitive drums and brass instruments. Odd Hugo has closed a contract with the Finnish Fullsteam Agency that represents such Finnish artists like Disco Ensemble, Michael Monroe as well as Estonian artists Ewert and The Two Dragons and Elephants From Neptune. Odd Hugo also has cooperation agreements with agencies in Germany, Netherlands and Switzerland from the new season.

Recently Odd Hugo returned from its second European tour that took the band through Germany, Netherlands and Belgium with nine concerts. During the last year they have also performed in Finland, Sweden, Latvia, Lithuania and Hungary. Odd Hugo is preparing for the next tour this summer. “We are planning concerts in Estonia, Germany, Poland, Belgium, Netherlands, Finland and Latvia. In June we’ll be performing at Europavox in France,” reveals Rein Kutsar, the manager of Odd Hugo.

The prize winner will be investing the 3500 Euro prize money in new instruments and use it to cover the costs of recording a new single.

The Danish Radio host Jan Sneum has played Odd Hugo in his programmes already earlier but after the last Tallinn Music Week dedicated a whole hour to the band. “For me it’s a charming mix of Tartu and Texas,” comments Sneum.

Tallinn Music Week 2009 Skype award winner was Popidiot, in 2010 Iiris, in 2011 Ewert and the Two Dragons, in 2012 Talbot and in 2013 Elephants From Neptune.

Tallinn Music Week 2015 takes place from 26th to 28th March. Artist applications open in September.

 

Meet Odd Hugo:

https://www.facebook.com/oddhugoband

https://soundcloud.com/oddhugo

Friday
11 April 2014

Tallinn Music Week ja EMT fotokonkursi võidufotod on valitud

Tallinn Music Week ja EMT fotokonkursi raames Instagrami üleslaaditud parimad fotod leidsid äramärkimist žürii poolt, fotode autorid saavad auhinnaks uue nutitelefoni või kaks TMW 2015. aasta festivalipassi.

EMT lemmikuks valiti foto Läti bändist Instrumenti kasutajalt peterisviksna, kellele EMT paneb auhinnaks välja uhke nutitelefon HTC One mini. Kasutaja peterisviksna profiili näeb siit: http://instagram.com/peterisviksna

EMT kommunikatsioonijuhi Lauri Toomsalu sõnul sai võidufoto juures määravaks just artisti emotsioon, millel on esitatava muusika ning selle sõnumi publikuni viimisel  tegelikult kandev roll. “On suur väljakutse see emotsioon nii ehedalt pildile püüda, “ lisas Toomsalu.   

 

 

TMW tiimi lemmikuks on aga kasutaja ritzis pealtvaates foto Viru Keskuse linnalavast, kus valmistuvad esinemiseks Marten Kuningas ja tema bänd. Kasutajat ritzis’t ootavad auhinnaks kaks Tallinn Music Weeki järgmise aasta festivalipassi. Tema Instagrami profiili näeb siit: http://instagram.com/ritzis

TMW peadisainer Uku-Kristjan Küttis Aku Collective'ist toob TMW eriauhinna vääriliseks hinnatud foto puhul välja, et tegu on ootamatu perspektiivi ja värske vaatega muusikutele ja instrumentidele laval, mis paistavad fotol kui aksessuaarid nukumajast.

Teist aastat toimunud konkursil osalesid kõik perioodil 26.-30. märtsi märkega #tallinnmusicweek Instagrami üles laaditud fotod. Kõiki #tallinnmusicweek fotosid saab vaadata siin.

Võitjatega võetakse ühendust.