Thursday
17 July 2014

Tallinn Music Week introduces Estonian music at Positivus Festival

This weekend the largest music festival in the Baltics, Positivus will take place on the lovely beach in Salacgriva, Latvia. Tallinn Music Week is present to introduce the freshest acts of Estonian music scene to Estonia’s southern neighbours and others by offering a full programme of Estonian music on Palladium/Tallinn Music Week stage on Saturday and Sunday and hosting an Estonian music tent on the main Positivus walking street.

From Friday afternoon until Saturday night great new Estonian artists will give short acoustic concerts and Estonian DJs will play music at Tallinn Music Week tent.

On Sunday Tallinn Music Week hosts a late brunch and breakfast party together with Raadio 2 DJs. Tallinn Music Week’s tent is designed by the talented interior designer Ott Kangur.

During all three days of the festival, Raadio 2 DJs will play music, make interviews with musicians and bands and talk to festivalgoers.

TMW tent programme:

Friday, 18th July

16:00 DJ Madis Aija

18:00 Wilhelm

20:00 Avoid Dave

 

Saturday, 19th July

12:00 DJ Sander Mölder

13:45 Frankie Animal

15:15 Margaret

16:45 Leslie Da Bass

18:00 Grind DJs

 

Sunday, 20th July

12:00 Brunch with Radio 2 Djs

On Saturday, 20 July and Sunday, 21 July Palladium/TMW stage hosts 7 Estonian artists.

 

Palladium / Tallinn Music Week Stage programme:

Saturday, 19th July

14:15 Trad.Attack!

15:45 Inga & Bass

17: 15 Wilhem

19: 15 Marten Kuningas

 

Sunday, 20th July

13:00 Argo Vals Band

14:30 Kali Briis

16:00 Three Leg Dog

All together 18 Estonian artists are playing in this year’s Postivus Festival. Apart from the previously listed,Junk Rioton Nordea and I Love You Stages; Frankie Animal, Tallinn Daggers and The Sinclair Sinclair on I Love You Stage; Avoid Dave, Dave Storm, DJ Quest & Paul Oja, Margaret, MHKL & K-Sein, Mr. Nestor and Sander Mölder on Red Bull Music Academy Stage. Leslie Da Bass is also playing on two stages - on Tallinn Music Week and Red Bull Music Academy stages.

Positivus, the largest music festival in the Baltic States takes place for 8th time from 18th to 20th July in the seaside town of Salacgriva, Latvia. The headliners include Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975and others.

The co-operation between Tallinn Music Week and Positivus Festival has become a tradition. Already for a fourth year in a row Tallinn Music Week hosted the stage of Positivus festival at the annual Tallinn Music Week festival in March. And vice versa, again in July TMW packs its camping tent and brings Estonian music shows to Positivus festival.

Next Tallinn Music Week takes place from 25th to 28th March 2015 and is the 7th in number.

TMW partners at Positivus include Raadio 2, Estonian Ministry of Culture, Enterprise Estonia and Estonian Tourism Board.

www.tallinnmusicweek.ee

www.facebook.com/tallinnmusicweek

 

Positivus Festival additional information: www.positivusfestival.com

Tuesday
08 July 2014

EMT ja Spotify lõid käed, et tuua suur hulk muusikat uute kuulajateni

Ühes oma klientidele aastase Spotify Premium paketiga tasuta liitumisvõimaluse pakkumisega paneb Tallinn Music Weeki hea partner EMT koos TMWiga õla alla ka Eesti muusika tutvustamisele Spotify muusikavaramus ja uut muusikat tutvustavates žanri- ning teemapõhistes playlistides.

Ka Eesti Telekomi erakliendi- ja turundusüksuse direktori Piret Mürk-Dubout sõnul on kogu maailmas igapäevase muusikatarbimise harjumus liikumas CD-plaaditelt ja muusikakogu sisaldavatelt pleieritelt mobiilsetesse seadmetesse.

“Koostöös Spotify’ga pakume oma klientidele võimalust kuulata mobiilsetes seadmetes maailma parimat ja suurimat muusikavalikut reklaamivabalt ja kõrge edastuskvaliteediga. EMT Internetiga on lemmikstaarid ja uus muusika Sinuga alati kaasas“, lausus Piret Mürk-Dubout.

Tallinn Music Weeki eestvedaja Helen Sildna sõnul on inimeste muusikakuulamisharjumused järgnevatel aastatel üle maailma tugevalt muutumas. 

“Kümne lemmikartisti asemel kuulatakse pigem sadu põnevaid tegijaid, žanripiirid avarduvad ja uus muusika jõuab suurema hulga kuulajaskonnani. See on mõistagi väga hea uudis Eesti-suguse väikese, aga põneva muusikaturu jaoks, kus andekaid heliloojaid ja muusikuid palju”, ütles Helen Sildna.

"Eesti muusikat – nii uusi tegijaid kui ka päris kullavaramusse kuuluvaid salvestisi leiab Spotifyst iga päevaga aina rohkem ja rohkem. Seda suurem on rõõm, et EMT on võtnud oma südameasjaks nii viimaste aastate üha kiiremini üle ilma leviva uudse ja ülimugava muusikakanali Spotify tutvustamise kui ka koos sellega Eesti muusika propageerimise. Eesti muusika on saanud endale EMT näol väga hea sõbra,” lisas Sildna.

Kõrgeima tasemega Spotify Premium paketis on enam kui 20 miljonit muusikapala ning žanri- ja meeleolupõhised Spotify playlistid saadaval parima kvaliteediga ilma vahepealsete reklaamipausideta. Samuti pakub Premium pakett võrreldes Spotify tasuta versiooniga rohkem võimalusi, sh võimalust salvestada muusikapalasid arvutisse, mobiiltelefoni või tahvelarvutisse.

Spotify’l on üle maailma 57 riigis enam kui 40 miljonit kasutajat, teenusega on liitunud nii maailma juhtivad kui ka iseseisvad ja väiksemad plaadifirmad.

Tallinn Music Week ja EMT on koostööd teinud juba 3 aastat. Märtsikuisel festivalil anti ühekoos välja ka publikulemmiku auhind, mille võitis Metsakutsu ning viidi ühiselt läbi kampaania “Tee oma pidu”, mille raames üks festivaliesinejatest, Instrumenti andis kontserdi ka Lasnamäe Ühisgümnaasiumis.

Friday
20 June 2014

Tallinn Music Weeki lava esinejad Positivusel on välja kuulutatud

 

TMW lava publik Positivus festivalil 2013. Foto Rasmus Jurkatam.

Lätis, Eesti piiri äärses Salacgriva linnakeses kaheksandat korda toimuva Positivus festivali kavasse on tänaseks kinnitatud 10 Eesti artisti, 6 neist Tallinn Music Weeki ja Riia olulisima muusikaklubi Palladium ühislaval. Tallinn Music Week paneb festivalialal üles ka Eesti muusika staabi akustiliste kontsertide ja hea Eesti muusikaga.

Tänavune värskekõlalistele ja aktuaalsetele Eesti artistidele keskendunud programm jaguneb kahele päevale. Laupäeval, 19. juulil astuvad Tallinn Music Weeki laval üles pärimusmuusika piire hoogsalt nihutav Trad. Attack!,  Noortebänd 2013 finalist, džässi- ja folgisugemetega indie-popi punt Wilhelm ning äsja uue albumi eelmaitse-singli „Tagurpidi vaal” üllitanud Marten Kuningas.

Pühapäeval, 20. juulil esindavad Eestit hinnatud kitarrist ja helivõlur Argo Vals, Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiivalbumi autoriks tituleeritud elektrosouli artist Kali Briis ning psühhedeelse roki jõujaam Three Leg Dog.

Lisaks astuvad festivalil, täpsemalt I Love You plaadifirma ja muusikaklubi laval üles Eesti bändid Junk RiotFrankie AnimalTallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair.

Terve festivali vältel saab Eesti artistide muusikat ja fännikraami soetada festivali peatänava ääres, Positivuse infopunkti kõrval asuvast Tallinn Music Weeki staabist, kus, nagu juba heaks tavaks saanud, kõlab katkematult värske Eesti muusika ning üles astuvad akustiliste kontsertide ja DJ-settidega festivalibändid ja muusikategelased.

Tänaseks on Positivus festival Baltiriikide suurim ja olulisim suvine muusika- ja kunstifestival, mida külastavad lisaks lätlastele endile ka Eesti, Leedu, Soome ja Venemaa muusikasõbrad.  Eelmisel aastal külastas festivali ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves. Lisaks TMW ja Positivuse aastatepikkusele tihedale koostööle on täna loomulikuks muusikaelu osaks ka Eesti muusikute tihedad kontserttuurid Läti klubidesse ja muusikasündmustele ning vastupidi.

Positivus festival kestab tänavu kolm päeva – 18.-20. juulini. Festivali nimekaimate esinejate seas on sel aastal Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975 jpt.

Festivalipass maksab hetkel 57 eurot, koos telkimisega 63 eurot. Piletid on saadaval Piletilevis ning Ticketpros ja Positivus festivali kodulehel www.positivusfestival.com.

Eesti muusikat ja Eesti riiki aitab Lätis tutvustada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Turismiarenduskeskus.

Thursday
19 June 2014

Algas kandideerimine teistkordselt toimuvale Baltikumi elektroonilise muusika kogunemisele “Baltic Trail”

 

"Baltic Trail"

Baltikumi elektroonilise muusika kogunemine “Baltic Trail” leiab tänavu aset 25.-31.augustil Riias. Üritusel osalemiseks saab kandideerida kuni 15. juulini. Kõikide avalduse esitanute seast valib Baltikumi-ülene zürii igast riigist kuus osalejat, kelleks võivad olla nii produtsendid, instrumentalistid kui vokalistid.

“Baltic Trail” on nädal aega kestev sündmus, mis kaasab kaheksateistkümmet  Balti riikidest pärit muusikut, kes saavad võimaluse ühe nädala jooksul luua ühiselt muusikat, jagada ja vahetada teadmisi ja kogemusi muusika loomisest ning esitleda oma loomingut publikule.

“Baltic Traili” peamised eesmärgid on suurendada Baltikumi elektroonilise muusikavälja esindajate vahelist suhtlust ning luua Baltikumi muusikutele rahvusvaheline koostööplatvorm.

Nädalase kogunemise jooksul jaotuvad osalejad igapäevaselt unikaalsetesse gruppidesse ning töötavad spetsiaalselt sündmuse jaoks loodud pop-up stuudiotes. Lisaks loometööle toimuvad kohtumised muusikavaldkonnas läbilöönud artistidega ning tasuta kõigile avatud loengud ja koolitused. Kogunemise jooksul loodud muusikat esitletakse avalikul showcase kontserdil, samuti valmib kogumikalbum ning toimub klubituur üritustega kõigis Balti riikides.

 

Kõik huvilised on oodatud esitama oma avaldusi kuni 15. juulini aadressil www.baltictrail.eu.

 

Möödunud aastal Eestit esindanud Firejosé sõnul oli "Baltic Trail" lõbus ja äärmiselt inspireeriv kogemus. "Tekkis korralik Baltikumi ülene muusikute ja sõprade võrgustik ning loodi palju mahedat muusikat. Mina osaleksin igal aastal, kui see võimalik oleks”, kommenteeris noormees.

 

“Baltic Trail” on korraldatud Läti elektroonilise muusika kuabamärgi Dirty Deal Audio poolt koostöös Baltikumi-ülese muusikaplatvormiga The Baltic Scene, Leedu produtsentide kogukonnaga ‘Renegades of Bump’, Läti raadiokanaliga ‘Pieci.lv’ ning Läti Muusika Ekspordi organisatsiooniga. Üritus toimub teistkordselt.

 

2013. aasta “Baltic Trail” kogumik on kuulatav aadressil baltictrail.bandcamp.com ning soetatav The Baltic Scene veebipoes aadressil http://www.thebalticscene.eu/store/.

 

Rohkem informatsiooni

www.baltictrail.eu

www.facebook.com/baltictrail

 

Dirt Deal Audio: 

www.dirtydealaudio.lv

The Baltic Scene: 

www.thebalticscene.eu

Renegades Of Bump: 

https://www.facebook.com/roblithuania


Tuesday
10 June 2014

TMWi klubiõhtutel Pärnus, Watergate festivalil esinevad Tommy Cash ja Faun Racket

 

Faun Racket esinemas Von Krahli teatrisaalis. Foto Kristel Aija

Tähistamaks suvepealinna tiitli üleandmist Pärnule korraldab Tallinn Music Week Watergate festivali raames kaks klubiõhtut, mil lavale astuvad Tommy Cash ja Faun Racket. 20. ja 21. juuni ürituste toimumiskohaks on uhkete Tallina väravate all asuv võlvkaartega kontsertkoht.

Just Tallinna väravad olid 17. sajandil omaaegse Pärnu-Tallinn vahelise postimaantee alguspunktiks. Suve alguse puhul muutub ajalooline linnadevaheline liiklussõlm kahel õhtul klubiks, kus astuvad üles tänavusel TMW festivalil nii Eesti kui rahvusvahelise publiku hulgas kõneainet pakkunud esinejad Tommy Cash ja Faun Racket.

Jõuliste, veidi kiiksuga live-show’dega furoori tekitanud ning 2013. aastal R2 aasta tulijaks ja Eesti Ekspressi tulevikutäheks tituleeritud noor Eesti räppar Tommy Cash astublavale reedel, 20. juunil. Lisaks valivad muusikat Janek Murd (Eesti Pops, R2) ja Kristopher Luigend (Haigla, R2).

Atmosfääriline bassimuusika duo Faun Racket ehk Andres Lõo ja Talis Paide teatraalne etteaste toimub aga laupäeval, 21. juunil. Peoga jätkavad DJ-d Drummie (Jazzitup, R2) ja Siim Karro.

Mõlemat live-esinejat tõi Tallinn Music Weeki festivali järgselt esile teiste hulgas mõjukas muusika ja kunstiajakiri Crack Magazine võrreldes Faun Racketit omaaegse menuka elektroonikaduo Fischerspooneriga ja pidades Tommy Cashi üheks siinse muusikamaastiku omanäolisemaks artistiks.

Pidudel kahel õhtul üles astuvad DJ-d mängivad neil õhtuil head eestimaist muusikat.

Kohapeal on avatud baar.

Pileteid saab osta ukselt hinnaga 5 eurot.

Tallinna väravate aadress on Kuninga 1, Pärnu.
 

Artistid:
Cash Tomi debüütvideo “Quez Whos Back”
https://www.youtube.com/watch?v=-5ljAFG4W9U
Faun Racket “Radiant Child”
https://www.youtube.com/watch?v=pzAuc3NoFjY

Tuesday
27 May 2014

Neli Baltikumi artisti astuvad sel nädalal üles Primavera Sound festivalil Barcelonas

Eesti elektroonilise muusika produtsendid Firejosé ja Sander Mölder.

28.-31.maini Barcelonas toimuval Primavera muusikafestivalil esitlevad The Baltic Scene ja Pieci.lv indie bändi Tenfold Rabbit ning elektroonilise muusika produtsente Firejosé,  Sander Mölder ja NiklavZ. Lisaks korraldavad The Baltic Scene, Tallinn Music Week ja Läti raadiojaam Pieci.lv’ga tutvumisürituse Baltikumi muusikamaailmaga.

Primavera on kõrgelt hinnatud linna- ja muusikafestival, mida külastab iga-aastaselt umbes 150 000 muusikasõpra, kelle hulgas ka märkimisväärne arv eestlasi. Varasematel aastatel pole festivalil ükski Eesti ega Baltikumi artist üles astunud.

Festivaliga paralleelselt toimub ka muusikatööstuse professionaalidele suunatud konverents Primavera Pro. Tänavu on programmis ka paneel Baltikumist kui uuest,  kiiresti muutuvast ja avastamisväärt muusikaturust. Paneelist võtavad osa Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna, tunnustatud Läti raadio-DJ Toms Grevinš ning Leedu produtsent, plaadifirma Silence ja klubi Opium omanik Vidmantas Cepkauskas, paneeli kureerib The Baltic Scene eestvedaja Natalie Mets

Neljapäeva pealelõunal kl 16-18 tutvustavad Baltikumi muusikaelu välispressile ja kohalikule muusikatööstusele Tallinn Music Week, Baltikumi muusikaelu edendav portaal, agentuur ja promootor The Baltic Scene ning värskele ja põnevale muusikale orienteeritud Läti raadiojaam Pieci.lv.

Eesti artistide osalemist festivalil toetab Eesti Kultuurkapital.

Artistid:

Firejosé


http://www.soundcloud.com/firejose

Sander Mölder


http://www.soundcloud.com/sander

Neljapäev, 29. mai

03.00 - 03.45 adidas Originals Stage (Festival site)

Reede, 30.05

13.00 - 13.30 DayPro Stage (La Seca)

 

Tenfold Rabbit


Neljapäev, 29.05

17.30 - 18.00 DayPro Stage (La Seca)

 

23.00 - 23.45 adidas Originals Stage (Festival site)

http://www.facebook.com/tenfoldrabbit

 

NiklavZ


Neljapäev, 29.05

19.00 - 19.45 adidas Originals Stage (Festival site)

Reede, 30.05

 

13.45 - 14.15 DayPro Stage (La Seca)

https://soundcloud.com/niklavssekacs